HOTELARSKIE KALENDARIUM 2020 Co wydarzyło się w polskiej branży hotelarskiej w ubiegłym roku poza pandemią

STYCZEŃ

MOXY WARSZAWA PRAGA zdobywa tytuł Hotelu z Pomysłem 2020 w głosowaniu jury w konkursie „Hotelarza”.

W Zakopanem otwarty zostaje 5-gwiazdkowy BACHLEDA RESIDENCE ze 129 pokojami i apartamentami w modelu condo.

W Nowym Targu otwarty zostaje IBIS STYLES ze 106 pokojami.

W Wiśle otwarty zostaje, drugi po Zakopanem, ARIES HOTEL & SPA z 89 pokojami, a spółka Platan Hotels & Resort ogłasza plany otwarcia kolejnego w Szczyrku, również w modelu condo.

UBM sprzedaje budowane hotele IBIS STYLES w Krakowie z 259 pokojami i MERCURE w Katowicach z 269 pokojami funduszowi Union Investment za 86 mln euro.

Sieć B&B Hotels informuje o wydzierżawieniu hotelu w Rzeszowie z 64 pokojami, który działał jako 4-gwiazdkowy Grand Ferdynand Downtown, a wcześniej pod marką Best Western.

Media lokalne informują, że sieć B&B HOTELS otrzymała warunki zabudowy pod hotel w centrum Olsztyna.

Giełdowa grupa inwestycyjna R22 kupuje jedną trzecią akcji PROFITROOM za 30 mln zł z opcją zakupu pakietu większościowego w 2024 r.

Andrzej Gut-Mostowy zostaje wiceministrem rozwoju ds. turystyki.

Elżbieta Nitsze, dyrektor Airport Hotel Okęcie, zostaje dyrektor regionalną IGHP.

Marta Wójcik, dyrektor Holiday Inn Express Airport Warszawa, zostaje dyrektor powstającego w Warszawie Best Western Plus.LUTY

W Warszawie otwarty zostaje A&O HOST EL ze 199 pokojami i 600 łóżkami, największy hostel w Polsce.

Sieć Best Western ogłasza plany otwarcia w centrum Warszawy w miejscu hotelu Harenda pierwszego w Polsce hotelu pod marką SADIE BEST WESTERN z 66 pokojami, który miał ruszyć w połowie roku.

Sieć PURO HOTELS ogłasza plany otwarcia w centrum Katowic w 2022 r. hotelu z 247 pokojami; po wybuchu pandemii inwestycja została zawieszona.

Ogłoszone zostają plany otwarcia pod koniec 2021 r. hotelu MERCURE ze 140 pokojami w Szklarskiej Porębie, którym zarządzać ma firma PI Management.

Belgijski inwestor Fenixo kompleksu powstającego w Pobierowie oficjalnie potwierdza, że w jednym z budynków działać będzie hotel pod marką HILTON GARDEN INN ze 156 pokojami, którym zarządzać będzie VHM Hotel Management.

Sieć Vienna House ogłasza plany otwarcia w Katowicach w 2021 r. pierwszego hotelu pod hybrydową marką VIENNA HOUSE R.EVO z 203 pokojami i apartamentami na dłuższe pobyty.

Erbud podpisuje umowę na generalne wykonawstwo hotelu VIENNA HOUSE EASY we Wrocławiu z 240 pokojami za 69,9 mln zł.

Media lokalne informują, że sieć B&B HOTELS kupiła działkę pod hotel w centrum Szczecina.

Jacek Szymanowicz, dyrektor operacyjny w spółce AMW Hotele, zostaje dyrektorem operacyjnym grupy PHH.

Piotr Rudziński, dyrektor regionalny sieci Dobry Hotel, zostaje dyrektorem operacyjnym tej sieci.MARZEC

4 marca odnotowany zostaje pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce.

13 marca, w piątek, minister zdrowia wydaje rozporządzenie „w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego”. Hotele pustoszeją wskutek masowego odwoływania rezerwacji przez gości indywidualnych i konferencyjnych.

31 marca rząd wydaje rozporządzenie „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”, na mocy którego w Polsce zamknięte zostają od 1 kwietnia do odwołania m.in. wszystkie hotele (z możliwością noclegów podczas podróży służbowych) oraz lokale gastronomiczne (z możliwością wydawania posiłków na wynos).Spółka Wolska Aparthotel, do której należy aparthotel CITY COMFORT z 261 pokojami, składa wniosek o upadłość i zamyka obiekt.

A POZA TYM. Ogłoszone zostają plany wprowadzenia powstającej w Kołobrzegu inwestycji Baltic Wave z 468 apartamentami w modelu condo pod markę CROWNE PLAZA sieci IHG. Byłby to największy hotel nad polskim morzem, a otwarcie zapowiedziano na przełom lat 2021/2022.

„Hotelarz” informuje o planach otwarcia na bliskiej Woli hotelu MOXY sieci Marriott z 263 pokojami na przełomie lat 2021/2022.

„Hotelarz” informuje nieoficjalnie, że hotel spółki należącej do pomorskiej grupy Landsberg, który powstać ma przy Długim Targu w Gdańsku, będzie działać pod marką INDIGO sieci IHG.

Pojawia się informacja o planach budowy kolejnego hotelu sieci Górskie Resorty – ELEMENTS HOTEL & SPA z 289 pokojami w Świeradowie-Zdroju.

ACCORINVEST kupuje brakujące akcje Orbisu m.in. od PTE Nationale [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.