Rozbudowa Park Hotelu w Szczecinie

Do tej pory w Szczecinie nie było hotelu pięciogwiazdkowego. Modernizacja istniejącego budynku Hotelu Park i jego dalsza rozbudowa mają zmienić tę sytuację
Dotychczas odbudowano wschodnie skrzydło hotelu, które zostało zniszczone podczas działań wojennych - mówi Iwona Baryła, dyrektor hotelu. Dzięki temu powstało dodatkowych 17 pokoi, a powierzchnia użytkowa budynku zwiększyła się do dwóch tysięcy metrów kwadratowych - dodaje. W nowo budowanej części powstaną 32 luksusowe pokoje.

Każdy z nich wyposażony zostanie w panel telewizyjny LCD, łącze internetowe oraz wykonane na specjalne zamówienie meble. W piwnicy budynku urządzone zostanie centrum SPA oraz 10-metrowy basen. Goście hotelowi będą mogli ponadto skorzystać m.in. z jacuzzi, sauny mokrej oraz suchej, gorących leżaków i gabinetu masażu.
Część gastronomiczna obiektu to restauracja z kuchnią polską i europejską. Sala główna będzie mogła przyjąć 54 gości. Dodatkowo projektant hotelu zaplanował mniejszą, 16-osobową okrągłą salę.

Ciekawostką będzie specjalnie zaprojektowany ogród zimowy oraz ekskluzywna, 12-miejscowa sala klubowa.
Potrzeby konferencyjne obiektu zaspokoi sala konferencyjno-bankietowa. W układzie kinowym przyjmie ona 150 uczestników. W razie potrzeby może także służyć jako miejsce mogące pomieścić wystawny bankiet dla 80 osób. Cały parter został zaprojektowany w sposób ułatwiający poruszanie się osób na wózkach.
Obiekt jest własnością spółki Park Hotel, której udziały w całości należą do Euroafrica - Linie Żeglugowe. Prezesem spółki jest Włodzimierz Waśniewski.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *