Lavazza weźmie udział w szóstej edycji Warszawskiego Festiwalu Kawy 
i wraz ze  Specialty Coffee Association obejmie patronat nad 
Mistrzostwami Polski Baristów – Coffee in Good Spirits

W dniach 5 -7 lutego 2021 r. włoska marka kawowa zaprasza wszystkich miłośników kawy na pełną zapachów 
i smaków podróż podczas Warszawskiego Festiwalu Kawy.
W czasie wydarzenia swoje drzwi dla baristów otworzy również Lavazza Training Center, w którym odbędzie się pierwszy etap Mistrzostw Polski Baristów Coffee in Good Spirits.

Warszawa, 4 lutego 2021 r. – Po raz pierwszy kawowa marka Lavazza zaangażowała się w Warszawski Festiwal Kawy, którego 6 edycja odbędzie się w dniach 5-7 lutego 2021 roku. Wydarzenie skupi uwagę obu grup - profesjonalistów oraz miłośników kawy, zapraszając ich do Halii Gwardii w ciągu trzech dni. W ten sposób organizatorzy starają się sprostać trudnej sytuacji sanitarnej i specyficznym obostrzeniom, z którymi przyszło im się zmierzyć w czasie przygotowań tej edycji.

W tych szczególnych okolicznościach, uczestnicy Festiwalu będą mieli szansę poznać niesamowity świat marki Lavazza, odwiedzając specjalnie przygotowane stanowisko dedykowane warszawskiemu Centrum Treningowemu marki oraz jednemu z produktów Lavazza dla rynku gastronomicznego – La Reserva de ¡Tierra!

Przewodnikiem po świecie Lavazza będzie trener i barista, Arkadiusz Domurad, który opowie o ofercie edukacyjnej marki oraz globalnej sieci centrów treningowych, w tym również placówce zlokalizowanej w warszawskim Forcie Służew, otwartej w październiku 2019 roku. Podobnie jak inne, również to miejsce jest symbolem eksperckiej wiedzy o kawie, badań i eksperymentów smakowych, jedyną w swoim rodzaju „szkołą nauki o kawie”, która powstała 
we współpracy marki Lavazza z Orbico. To przestrzeń oferująca profesjonalne szkolenia baristyczne oraz warunki 
do poszukiwania inspiracji i tworzenia nowych przepisów. Poza profesjonalnym wyposażeniem, warszawskie Centrum Treningowe Lavazza jest wyjątkowe również przez wzgląd na unikalny program treningowy dla lokalnych trenerów, tworzony przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego z siedzibą w Turynie i zatwierdzony przez SCA Speciality Coffee Association.

Zatrzymując się przy stanowisku marki Lavazza w czasie WCF, miłościcy kawy będą mili okazję zgłębić świat Lavazza La Reserva de ¡Tierra!, w którym każda filiżanka kryje w sobie historię zrównoważonego rozwoju. Seria La Reserva de ¡Tierra! to kolekcja niezwykłych blendów kawowych, wytwarzanych w sposób odpowiedzialny i ekologiczny. Dedykowana jest ona segmentowi gastronomicznemu – restauracjom i kawiarniom. Z czterech niesamowitych blendów dostępnych na rynku - Tierra Brasile 100% Arabica, Tierra Brasile Blend, Tierra Selection oraz Tierra Colombia – korzystają również profesjonalni bariści. Wszystkie te kawy stanowią synonim doskonałości 
i odpowiedzialnej produkcji kawy, na każdym etapie jej powstawania, od upraw prowadzonych na terenach objętych, tak jak zamieszkujące je społeczności, różnorodnymi programami społecznej odpowiedzialności marki, na łańcuchu dostaw kończąc. W czasie Warszawskiego Festiwalu Kawy, odwiedzający będą mieli niecodzienna okazję spróbowania każdej z czterech mieszanek.

W trakcie kawowego święta, Lavazza jest również sponsorem Mistrzostw Polski Baristów Coffee in Good Spirits organizowanych razem z SCA. Zawody celebrują innowacyjną sztukę miksologii – łączenia kawy z alkoholem: 
od dobrze znanej w Polsce Irish Coffee (połączenie whiskey z kawą) do zupełnie unikalnych i nowych koktajli.
W piątek, 5 lutego, Lavazza będzie gościła w swoim warszawskim Centrum Treningowym uczestników wydarzenia „Spirit Bar”. Będzie to pierwszy etap konkursu Coffee in Good Spirit , pokazujący kreatywność uczestników zawodów, których zadaniem będzie przygotowanie koktajli, używając losowo dobranych składników. Punkty zdobyte w tym wyzwaniu będą miały znaczenie w trakcie dalszej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Baristów.

Na zwycięzcę pierwszego etapu czeka niezwykła nagroda od marki Lavazza – dwudniowy wyjazd do turyńskiego Centrum Innowacji Lavazza oraz słynna kawiarka Carmencita Pro. Wyjazd będzie możliwy do zrealizowania, kiedy pozwolą na to obowiązujące obostrzenia sanitarne.

Przez udział w Warszawskim Festiwalu Kawy i patronat nad zawodami Coffee in Good Spirits, Lavazza po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w promowanie najwyższej jakości, włoskiej kawy oraz związanych 
z nią rytuałów, a także podejmuje wysiłki na rzecz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i smakowych eksperymentów. Pełen regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *