PHN i PHH sfinalizowały zakup hotelu Regent w Warszawie za 130,5 mln zł   TRANSAKCJE

Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy sfinalizowały, poprzez swoją spółkę zależną, transakcję zakupu 246 pokojowego hotelu Regent (d. Hyatt) w Warszawie. Cena sprzedaży wyniosła 130 mln 500 tys. zł

Transakcja została zawarta z syndykiem masy upadłości przedsiębiorstwa Cosmar Polska, które w 2018 roku ogłosiło upadłość. Syndyk początkowo usiłował sprzedać obiekt za 145 mln zł, jednak podczas przetargu w lipcu ubiegłego roku nie złożono żadnej oferty kupna warszawskiego hotelu.

W grudniu tego roku spółka zależna PHN i PHH,  PHN Property Management złożyła najwyższą ofertę zakupu obiektu i podczas aukcji wylicytowała hotel za kwotę 130 mln 500 tys. zł

Jak podano w komunikacie "akcjonariuszem PHN PM jest również Polski Holding Hotelowy Sp. z o.o., który jest mniejszościowym udziałowcem i operatorem hotelu". 

Cosmar Polska, właściciel hotelu Regent, otwartego w 2002 r. i działającego do 2014 r. pod marką Hyatt, od połowy 2018 r. znajduje się w upadłości na wniosek Pekao S.A. Regent Warsaw Hotel z zlokalizowany jest obok ambasady Rosji, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Dysponuje 246 pokojami, kilkunastoma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad tysiąca mkw., włoską restauracją i lobby barem, w hotelu znajduje się też Holmes Place Premium Club o powierzchni 1,2 tys. M kw. z basenem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *