Spotkanie „zamkniętych branż” w Pałacu Prezydenckim   KORONAWIRUS

Przedstawiciele zamkniętych z powodu pandemii branż - hotelarstwa, przemysłu spotkań i fitness, spotkali się w piątek z szefem gabinetu Prezydenta RP Pawłem Szrotem, a także ministrem Adamem Kwiatkowskim, prezydenckim doradcą Zdzisławem Sokalem i podsekretarz stanu w MRPiT Olgą Semeniuk. Tematem rozmów było omówienie bieżącej sytuacji, oraz postulaty dotyczące m.in. stworzenia harmonogramu otwierania.

Radę Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUGether prezentowali Olga Krzemińska-Zasadzka i Łukasz Adamowicz z SOIT, Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP, oraz Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness.

Jak czytamy na stronie IGHP, podczas spotkania omawiano sytuację każdej z zamkniętych branż oraz postulaty dotyczące m.in. stworzenia harmonogramu otwierania branż zamkniętych w oparciu o współpracę z Radą Medyczną i protokoły sanitarne, limity uczestników, z uwzględnieniem grup zaszczepionych, ozdrowieńców, osób z rapid-testami, a także wspólnego wypracowania nowych sposobów wsparcia dla branż najdłużej i najmocniej zamkniętych w czasie pandemii, w tym m.in. możliwości zmian tarcz PFR i Branżowej, Krajowy Program Odbudowy, miniturystyka, fundusze kultury, dofinansowanie przebranżowienia.

Kolejne spotkanie planowane jest za 2 tygodnie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *