Minister zdrowia: Jeśli przekroczymy 10 tys. zakażeń, będę rekomendował powrót do większych ograniczeń   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział dziś w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że system ochrony zdrowia nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie, a w przypadku przekroczenia 10 tys. zakażeń dziennie, będzie on rekomendował powrót do większych ograniczeń.

Jak przyznał minister, trudno jest wskazać jaka jest granica wydolności systemu, ale "w kontekście trzeciej fali trzeba stwierdzić, że system ochrony zdrowia nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie".

W kontekście odmrażania gospodarki przyznał, że MZ chciało przedłużyć ograniczenia i luzować mniej. -Musiałem długo przekonywać się do otwarcia hoteli. Zdecydowaliśmy się przystać na ograniczone otwarcie. Przyjęliśmy jednak z premierem, że w każdej chwili możemy zrobić krok wstecz. To jest wentyl bezpieczeństwa - dodał minister.

Zaznaczył równocześnie, że w przypadku większej zajętości łóżek szpitalnych, decyzja może zostać zmieniona. - Na pewno jak przekroczymy 10 tys. zakażeń dziennie, to będę rekomendował wprowadzenie ograniczeń - dodał Niedzielski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *