Na Wyspie Spichrzów powstanie drugi w Polsce Motel One   INWESTYCJE

W drugim etapie inwestycji Granaria na Wyspie Spichrzów w Gdańsku powstanie hotel pod marką Motel One z 240 pokojami. Otwarcie planowane jest w 2023 r. W pierwszym etapie inwestycji 1,5 roku temu otwarto Holiday Inn.

Motel One powstanie od strony ul. Stągiewnej w sąsiedztwie Puro Hotelu

Granaria to projekt zabudowy północnej części Wyspy Spichrzów realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego przez konsorcjum spółek Multibud i Immobel Poland na należących do miasta działkach o powierzchni 1,8 hektara.  Cały kompleks mieszkaniowo-biurowo-usługowy zaoferuje blisko 60 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Docelowo znajdzie się w nim ok. 500 mieszkań, biura, restauracje, sklepy, parking podziemny na 700 samochodów, plac miejski oraz dwa hotele.  W pierwszym etapie na cyplu wyspy powstał hotel Holiday Inn o powierzchni 14 tys. m kw. z 240 pokojami oraz budynek apartamentowy o pow. 9 tys. m kw. ze 136 lokalami aparthotelowymi i mieszkalnymi. W drugim etapie, pod który w lutym wmurowano kamień węgielny, powstaje ok. 400 apartamentów i hotel od strony ul. Stągiewnej obok Puro Hotelu.

– Trwają prace projektowe, które pozwolą dostosować część zabudowy powstającej od strony ulicy Stągiewnej do wymagań sieci Motel One – powiedział Wojciech Ciurzyński, właściciel firmy Multibud serwisowi trojmiasto.pl. Za projekt architektoniczny drugiego etapu inwestycji włącznie z hotelem odpowiada warszawska pracownia Mąka Sojka Architekci. Jak informuje trójmiasto.pl, trwają rozmowy z funduszem, który jest zainteresowany zakupem hotelu. Powstały w pierwszym etapie Holiday Inn wybudowany przez austriacką firmę UBM jeszcze przed otwarcie sprzedany został funduszowi Union Investment.

Motel One to niemiecka sieć hoteli ekonomicznych stworzona w 2000 r. Obecnie działa w niej 74 hoteli z ok. 21 tys. pokoi w dziesięciu krajach. W Polsce działa jeden hotel otwarty w 2019 r. w Warszawie przy ul. Tamka z 333 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *