Inwestycja hotelowa Ewerdin w Świnoujściu zmieniła właściciela   INWESTYCJE

Niedokończony kompleks hotelowy przy promenadzie w Świnoujściu z otwartym w 2016 r. 62-pokojowym hotelem Ewerdin zmienił właściciela. Dotychczasowy inwestor projektu, który pierwotnie miał zostać ukończony w 2018 roku, z trzema kolejnymi budynkami, w których łącznie planowanych było 240 pokoi, sprzedał projekt biznesmenowi prowadzącemu w tym mieście hotele Atol i Atol Resort.

Tak na wizualizacjach w 2016 roku prezentował się świnoujski kompleks hotelowy

Jak pisaliśmy w 2016 roku działkę przy ulicy Żeromskiego kupiła od miasta za 25 mln zł spółka Auran, zarejestrowana w Górze Św. Anny na Opolszczyźnie. Jej prezes Jan Pawełczyk był właścicielem biura turystycznego International Bis z Połczyna Zdrój, nastawionego na obsługę turystów z Niemiec. Rada Miasta wydzierżawiła również spółce na 30 lat przylegającą do inwestycji 1500-metrowej działkę obejmującą jedno z wejść na plażę. Potem inwestorem została spółka Platinum Resort, należąca do rodziny Bobryków, która zajmuje się handlem paliwami i prowadzeniem stacji benzynowych w woj. zachodniopomorskim.

Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Erbud, jednak już w 2018 roku wniosła przeciwko inwestorowi pozew o zapłatę 16,3 mln zł. Jak informowano wówczas, kwota przedmiotu sporu stanowiła m.in. wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane w ramach umowy na budowę kompleksu hotelowego, a także kwotę kary umownej za odstąpienia przez inwestora (Platinum Resort) od umowy oraz zwrot kosztów związanych z jej realizacją. Powierzchnia obiektu wynosić miała 15,1 tys. mkw., a Erbud za swoje prace otrzymać miał 53,47 mln zł

Ostatecznie jak informuje serwis "Świnoujskie Info" zdołano wybudować i uruchomić tylko jedną część, pozostałe wyniesiono do stanu surowego otwartego. Inwestorowi obecnie zbliżał się także termin zapisany w umowie z miastem do płacenia kar za nieukończenie budowy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *