Wiceminister zdrowia: Sukcesem będzie utrzymanie tego poziomu obostrzeń, który mamy w tej chwili   KORONAWIRUS

- Jeżeli będzie dalej taka sytuacja i taki wzrost zakażeń koronawirusem, jaki w tej chwili obserwujemy, to trzeba będzie zrobić krok do tyłu - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Zastrzegł również, że "sukcesem będzie to, jeżeli będziemy w stanie utrzymać ten poziom obostrzeń, który mamy w tej chwili".

Kraska zastrzegł też, że być może konieczne będzie ponowne zwiększenie obostrzeń. - Jeżeli będzie dalej taka sytuacja i taki wzrost zakażeń koronawirusem, jaki w tej chwili obserwujemy, to trzeba będzie zrobić krok do tyłu - powiedział.

Dodał także, że na razie brytyjski, bardziej zjadliwy wariant koronawirusa odpowiada w Polsce za około 5 proc. zakażeń, ale w sąsiednich państwach jest to w tej chwili przeważająca mutacja. -U nas też to się za jakiś czas uwidoczni - dodał.

Dziś rano minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował z kolei na Twitterze, że po raz pierwszy od połowy listopada mamy do czynienia z tygodniową tendencją wzrostową nowych zakażeń.

Decyzje ws. obostrzeń po 28 lutego mają zdaniem polityków zależeć od danych epidemicznych z tego tygodnia, a ogłoszenia decyzji należy się spodziewać nie wcześniej niż w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *