Horizon Hotel & Resort – kolejna inwestycja condo w Szklarskiej Porębie   INWESTYCJE

AKME, największa w kraju firma budowlano-archeologiczna, rozpoczęła w Szklarskiej Porębie inwestycję w Horizon Hotel & Resort ze 155 apartamentami sprzedawanymi w systemie condo. Deklaruje do 8 proc. zwrotu rocznie lub podział zysku z modelu 30/70.

Jak opisuje inwestor: „Aranżacja wnętrz jest połączeniem elementów natury, historii, sztuki, lokalnego przemysłu i artystycznego poczucia humoru wiążących się ze Szklarską Porębą. Koncepcja bazowała na wprowadzeniu jak największej liczby materiałów lokalnych takich jak kamień, szkło, drewno oraz na motywach dobrze znanych z tego regionu, jakim jest haft zachełmiański czy tradycje związane z hutą szkła. Wnętrza zostały wzbogacone o motyw abstrakcyjnego podejścia do aranżacji wnętrz, znajdziemy w nich zatem czerwony fortepian, wypatrujące muflony czy lornetki do obserwowania otoczenia”.

Ściana z plecionką nawiązującą do haftu zachełmiańskiego

Projekt architektoniczny przygotowało Q2Studio z Wrocławia, a generalnym wykonawcą jest firma PORR. W kompleksie znajdzie się strefa wellness & SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, restauracja oraz 0,6 hektara działki z przeznaczeniem na rekreację.

Koncepcja bazowała na wprowadzeniu jak największej liczby materiałów lokalnych takich jak kamień, szkło, drewno

Apartamenty od 16 do 54 m kw. sprzedawane są po 14-15 tys. zł netto za metr z wyposażeniem w cenie i deklaracją 8 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat oraz 30 dniami pobytu właścicielskiego. Operatorem obiektu będzie firma Karkonosze Resort Management, a opiekę nad obiektem obejmie Krzysztof Kulikowski, były dyrektor hoteli Orbisu: Halny w Cieszynie, Mercure w Opolu i Częstochowie, ostatni dyrektor Grand Hotelu w Łodzi przed sprzedażą Holdingowi Liwa braci Likus, a potem w spółce Port-Hotel (poprzedniczce PHH) dyrektor hoteli Hampton by Hilton w budowie, dyrektor ds. hotelowych i marketingu oraz dyrektor biura zakupów i inwestycji w Chopin Airport Development.

Stan zaawansowania prac na styczeń 2021 r.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *