Nieoficjalne: Pomorskie i Lubuskie mogą zostać zamknięte już w ten weekend   KORONAWIRUS

Dwa kolejne województwa mogą już w ten weekend zostać zamknięte podobnie jak wcześniej Warmińsko-Mazurskie. Chodzi o Pomorskie i Lubuskie, które notują jedne z najwyższych w kraju dziennych bilansów infekcji SARS-CoV-2 - informuje nieoficjalnie RMF.

Zielona Góra

Choć według wcześniejszych informacji decyzje rządowe dotyczące kolejnych obostrzeń miałyby być ogłaszane w 2 tygodniowych interwałach, to jak wynika z informacji dziennikarza RMF Krzysztofa Berendy, jeśli sytuacja na Pomorzu i w Lubuskiem wyraźnie się pogorszy, to rząd nie będzie czekał.

Z rządowych informacji wynika, że aż trzy czwarte nowych przypadków SARS-CoV-2 w regionie to brytyjska, a więc bardziej zaraźliwa, odmiana koronawirusa.

Przypomnijmy, że w ostatni piątek minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w województwie Warmińsko-Mazurskim od soboty nie mogą działać przez kolejne dwa tygodnie hotele, a także kina, muzea, baseny, czy teatry.

Jak stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski zapytany w poniedziałek w Radiu Plus o tempo podejmowania decyzji dotyczących obostrzeń, teraz "panem sytuacji jest pandemia".

- Jeżeli będziemy widzieli ogromną dynamikę albo bardzo niepokojący rozwój w jednym z regionów, to na pewno będziemy te decyzje nawet podejmowali szybciej. Tutaj trzeba po prostu reagować, to jest czas na działanie. Wszystkie parametry, o których rozmawiamy, bardzo ściśle monitorujemy codziennie - powiedział Niedzielski.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *