Umowa na budowę Vienna House Easy we Wrocławiu rozwiązana   INWESTYCJE

Erbud poinformował o wygaśnięciu warunkowej umowy na budowę hotelu przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu, który miał być dzierżawiony przez sieć Vienna House i działać pod marką Vienna House Easy. Wcześniej informowaliśmy, że sieć wycofała się z prowadzenia hoteli w modelu dzierżawy.

Rok temu spółka BC Wrocław Sienkiewicza podpisała z Erbudem dwie umowy, jedną na przebudowę, rozbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania poprzemysłowych budynków dawnej piekarni Mamut na potrzeby domu studenckiego Base Camp za 167,7 mln zł oraz drugą na budowę hotelu z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową oraz garażem podziemnym za 69,9 mln zł.

Teraz Erbud poinformował w raporcie bieżący, że do 1 marca 2021 r. nie otrzymał wydania nakazu rozpoczęcia prac przy części hotelowej, co zgodnie z warunkami miało nastąpić do 28 lutego. W związku z tym umowa zawarta ze spółką BC Wrocław Sienkiewicza w tym zakresie uległa rozwiązaniu. Jednocześnie cały czas trwają prace przy akademiku z 775 pokojami.

Jeszcze w 2019 r. sieć Vienna House podpisała z BC Wrocław umowę na dzierżawę nowego budynku pod hotel Vienna House Easy z 240 pokojami. Hotel miał ruszyć wiosną 2022 r. Jednak jak pisaliśmy MIESIĄC TEMU, sieć zdecydowała się zrezygnować z prowadzenia hoteli w modelu dzierżawy, a całe portfolio 23 takich obiektów (20 działających, w tym Vienna House Mokotów, i trzech w budowie) trafiło do niemieckiej HR Group. W dzierżawie prowadzony miał być też Vienna House R.evo w Katowicach z 203 pokojami, którego inwestorem jest polski fundusz Pinewood Investment Management. Tam prace przy adaptacji dawnego biurowca już się rozpoczęły, a otwarcie hotelu zapowiadane było na ten rok.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *