Ruszył 5-gwiazdkowy Crystal Mountain w Wiśle z 491 pokojami. W condo

W piątek 19 lutego otwarty został hotel Crystal Mountain w Wiśle z 491 pokojami, aquparkiem i centrum konferencyjnym. Na pierwszy weekend wyprzedał całą dozwoloną pulę pokoi. To ósmy obiekt Górskich Resortów, które w ten sposób przekroczyły granicę 1,5 tys. pokoi i apartamentów (wszystkie sprzedawane w systemie condo), trafiając do pierwszej dziesiątki największych sieci w Polsce.Crystal Mountain położony jest na zboczu Bukowej Góry, nad hotelem Gołębiewski, na wysokości 550 m n.p.m. Dysponuje siedmioma rodzajami pokoi i apartamentów od 26 do 100 m kw., centrum konferencyjnym o powierzchni 900 m kw. oraz 500-metrowym foyer, aquaparkiem Blue Lagoon z 835 m kw. łącznej powierzchni lustra wody, w tym zewnętrznym basenem typu infinity i basenem pływackim o długości 24 m, a także siedmioma saunami oraz Salonem Kosmetycznym Dr Irena Eris Beauty Partner, strefą fitness ze sprzętem firmy Technogym i strefą dla dzieci z Małpim Gajem dla najmłodszych i Game Roomem z dostępem do konsoli dla starszych.

W hotelu znajdują się też dwie restauracje – Crystal i Panorama, lobby bar i pool bar (na razie uruchomiono tylko Crystal i lobby bar z zamówieniami na wynos). Od początku normalnie działają Kids Club i Game Room oraz baseny, sauny i salon Dr Irena Eris Beauty z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i 1,5 m odstępu. Siłownie pozostały zamknięte. W hotelu znajduje się też czteropoziomowy parking podziemny. Bryła budynku podzielona została na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne schodzące wzdłuż stoku, połączone wspólnym zapleczem funkcjonalnym. Rozmieszczenie budynków i obrócenie wszystkich pokoi pod kątem 45 stopni zapewnić ma widok na góry z każdego pokoju, a fasada z dużą ilością przeszkleń nadawać ma bryle charakterystyczny kryształowy wygląd. Projekt architektoniczny i wnętrz przygotowało StudioQ2 z Wrocławia.

Dyrektorem hotelu jest Joanna Garner, która wcześniej zarządzała innym kompleksem Górskich Resortów – Green Mountain Hotel & Green Apartments w Karpaczu, wprowadzała też na rynek Hampton by Hilton Oświęcim. Do grupy Górskie Resorty należą: Osada Śnieżka w Łomnicy k. Karpacza, 5-gwiazdkowy Green Mountain Hotel & Spa i Green Apartments w Karpaczu oraz Blue Mountain Resort, Platinum Mountain Hotel & Spa, Platinum Apartments i aparthotel Five Seasons w Szklarskiej Porębie. W połowie przyszłego roku planowane jest otwarcie Elements Hotel & Spa w Świeradowie-Zdroju z 291 pokojami. Obecnie Górskie Resorty mają w swoim portfolio podobną liczbę pokoi i apartamentów co Zdrojowa Invest & Hotels. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Ruszył 5-gwiazdkowy Crystal Mountain w Wiśle z 491 pokojami. W condo

  1. Miałam okazję spędzić tam weekend i jestem pod ogromnym wrażeniem. Piękne widoki i bardzo miła obsługa. Jeśli szukacie miejsca na romantyczny wypad to mogę polecić z całego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *