Przy lotnisku w Gdańsku powstanie Four Points by Sheraton   INWESTYCJE

Bezpośrednio przy lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku powstanie drugi w Polsce hotel marki Four Points by Sheraton ze 123 pokojami. Grupa hotelAG otrzymała pozwolenie na budowę i rozpoczyna realizację kolejnego projektu hotelowego.

W hotelu znajdzie się restauracja, bar, fitness, zaplecze konferencyjne oraz blisko 140 naziemnych miejsc parkingowych. Grupa jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy. Rozpoczęcie budowy planowane jest w II kwartale tego roku a zakończenie prac na koniec 2022. Za projekt odpowiedzialne jest biuro architektoniczne JSK Architekci.

– Widzimy duży potencjał w rejonie lotniska w Gdańsku, a powstający hotel będzie odpowiedzią na dynamicznie rozwijające się zaplecze biurowe i biznesowe w tamtym rejonie oraz ciągle rozwijający się turystyczny ruch pasażerski generowany przez lotnisko – mówi Rafał Abramczyk, dyrektor generalny hotelAG. – Bezpośrednia lokalizacja przy lotnisku oraz dogodny dojazd do centrum miasta pobliską koleją lub obwodnicą miasta stwarza dodatkowe szanse dla budowanego przez nas hotelu. Cieszymy się także na kolejny wspólny projekt z naszym partnerem globalnym Marriott International. Wierzymy, że dzięki tej obopólnej współpracy ponownie osiągniemy sukces.

O planach sieciowego hotelu przy gdańskim hotelu pisaliśmy w styczniowym wydaniu "Hotelarza". Grupa hotelAG była odpowiedzialna za wybudowanie i uruchomienie m.in. pierwszego w Polsce hotelu Four Points by Sheraton na warszawskim Mokotowie w kwietniu 2019 r. Umowy na otwarcie hoteli pod marką Four Points by Sheraton w Poznaniu i we Wrocławiu podpisał też Polski Holding Hotelowy, który przekształcał w nie będzie obecne hotele Ikar i Wieniawa. PHH jest też właścicielem na razie jedynego hotelu przy lotnisku w Gdańsku - Hampton by Hilton ze 116 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *