Izrael otwiera gospodarkę w tym także hotele i restauracje   ŚWIAT

Rząd Izraela po miesiącach restrykcji otwiera gospodarkę. Ponownie otworzyć mogą się hotele, galerie handlowe, baseny, czy restauracje, wydano także zgodę na organizację imprez do 300 osób. W trybie stacjonarnym znów funkcjonować będą także szkoły.

Izrael w nieco ponad 2 miesiące zaszczepił już ponad 40 proc. populacji i jest pod tym względem światowym liderem. Dlatego też rząd premiera Benjamin Netanjahu zdecydował o wprowadzeniu tzw. "zielnych paszportów", czyli zaświadczeń o przyjęciu dwóch dawek szczepionki lub przebyciu zakażenia koronawirusem. Tylko z tym dokumentem skorzystać można z restauracji, czy siłowni. Otwarty zostaje także międzynarodowy port lotniczy w Tel Awiwie.

Restauracje mogą wznowić wydawanie posiłków wewnątrz pod warunkiem maksymalnego wypełnienia do 75 procent pojemności, z limitem 100 osób i stołami oddalonymi o dwa metry.

Posiadacze "zielonego paszportu" mogą teraz również wypić drinka w barze - ale nie mogą jeszcze rozpocząć rozmowy z nieznajomym siedzącym na stołku obok nich, przy czym zasady wymagają pustego miejsca między klientami, chyba że mieszkają razem.

Izrael zamierza zaszczepić całą populację kraju w wieku powyżej 16 lat do końca tego miesiąca, mając nadzieję, że gospodarka zostanie prawie całkowicie ponownie otwarta przed świętami Pesach, które rozpoczynają się 27 marca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *