Premier Mateusz Morawiecki: Najbardziej poturbowanym branżom musimy dalej pomagać   KORONAWIRUS

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie najbardziej poszkodowanych przez pandemię branż (w tym hotelarstwa) kolejnymi działaniami pomocowymi o wartości 4,5 mld zł, a także pełnym umorzeniem dotacji w ramach Tarczy Finansowej 1.0 dla około 50 rodzajów działalności.

Podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować program wsparcia - powiedział premier podczas wizyty w firmie Sigma w Jastkowie. – To 4,5 mld złotych przekazane do dyspozycji przedsiębiorców właśnie na ochronę miejsc pracy. To jest ok. miliarda złotych przeznaczone na zwolnienia ze składek ZUS. To ok. pół miliarda złotych na tzw. postojowe. Ale także na dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników. Na utrzymanie miejsc pracy – ponad miliard złotych. Wreszcie też ponad miliard złotych bezzwrotnych dotacji dla małych firm, tzw. mikrofirm, też przeznaczamy na marzec.

Morawiecki ogłosił także, że te pieniądze, "które w zeszłym roku były przeznaczone na ratowanie firm, i które miały być w 25 proc. zwrócone, będą mogły pozostać w firmach". Zaznaczył, że dotyczy to rodzajów działalności "najbardziej dotkniętych przez epidemię", opisanych przez około 50 kodów PKD.

Dodał także, że również po pandemii rząd będzie się starał "dalej pomagać i dalej wspierać" firmy najbardziej poturbowane w wyniku pandemii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *