Nieoficjalne: Powyżej 25 tys. nowych zakażeń czeka nas krajowy lockdown   KORONAWIRUS

Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że jeśli w czwartek bilans nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 25 tysięcy, to cała Polska objęta zostanie surowszymi obostrzeniami, funkcjonującymi obecnie w woj. warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubuskim i pomorskim. Oznaczałoby to ponowny zakaz działalności hotelarskiej na terenie całej Polski.

fot. Adobe Stock

Jest to scenariusz coraz bardziej realny, bo w ostatnich dniach proporcjonalnie przybywa nowych zakażeń, a według najnowszego modelu specjalistów z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, szczyt obecnej fali pandemii spodziewany jest dopiero w II połowie kwietnia.

Dzisiejszy wzrost wynosi +45% t/t, przed tygodniem było to +25% (średnia 7-dniowa: 36,7%). W szpitalach zajętych jest obecnie 72,3% z 29304 dostępnych łóżek covidowych.

"Rzeczpospolita" zauważa ponadto, że wskaźnik mówiący o średniej dobowej liczbie zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, obliczany z ostatnich siedmiu dni, przekroczył już dla całego kraju poziom, przy którym lockdown ogłoszono na Warmii i Mazurach.

Gdy w województwie tym zaostrzano końcem lutego restrykcje, wspomniany wskaźnik zakażeń wynosił tam 44,84. W tej chwili dla całego kraju wynosi on 44,95.

Przypomnijmy, że w przypadku wprowadzenia ww. restrykcji zamknięte będą nie tylko hotele, ale także baseny, kina, teatry, muzea, ograniczone będzie funkcjonowanie galerii handlowych, a dzieci z klas I-III uczyć będą się w systemie hybrydowym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *