Trzy nowe hotele w górskich kurortach – od pracowni KM rubaszkiewicz   INWESTYCJE

Pracownia architektoniczna KM rubaszkiewicz w 2020 r. rozpoczęła prace nad projektami trzech górskich hoteli – w tym dwóch 5-gwiazdkowych.  W Istebnej w Beskidzie Śląskim, Świeradowie-Zdroju w Sudetach oraz w Beskidzie Sądeckim.

– Każdy z nich jest inny i zaprojektowany został w innym charakterze, łączy je wspólna cecha – wyżynne położenie. Jeden z obiektów jest dość szczególny – to pierwsze w Polsce tego typu miejsce dedykowane konkretnej grupie sportowców – triathlonistom –  mówi Konrad Rubaszkiewicz, szef autorskiej pracowni KM rubaszkiewicz.

Aparthotel Przełęcz Kubalonka w Istebnej o powierzchni 8,6 tys. m kw. będzie miał 126 apartamentów z aneksami kuchennymi, SPA, strefę relaksu, restaurację z tarasem widokowym i podziemny garaż.  Głównym założeniem projektu było stworzenie obiektu dla aktywnie sportowych rodzin chcących spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, uprawiających zarówno sporty zimowe jak i letnie. Nowoczesna bryła nawiązywać będzie jednocześnie do tradycyjnych lokalnych rozwiązań, np. poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów jak drewno czy łupek. Koncepcja zakłada wykorzystanie dostępnych terenów zielonych, które zaprojektowano z myślą o wypoczynku na świeżym powietrzu. Poprzez ukształtowanie zielonych tarasów, podestów i wody stworzono półprywatną zieloną strefę dla mieszkańców apartamentów znajdujących się w dolnych kondygnacjach oraz strefę publiczną z dostępem dla wszystkich mieszkańców. KM rubaszkiewicz odpowiedzialna jest za całość projektu, łącznie z projektami wnętrz.

5-gwiazdkowy Active Sport Izery w Świeradowie-Zdroju o powierzchni 11,2 tys. m kw. ze 140 pokojami został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb triathlonistów. Obiekt wyposażony będzie w rozbudowaną część sportową - basen z profesjonalnym zapleczem treningowym (basen do treningu indywidualnego w komorze hiperbarycznej oraz przezierne boki basenu umożliwiające podgląd trenującego), komora wysokogórska do treningu w warunkach hipoksji, sale fitness, rozbudowane zaplecze rowerowe ze sklepem i zaplecze narciarskie. W hotelu znajdxzie się też strefa z saunami, kriokomora, grota solna, gabinety masażu i wszelkie inne udogodnienia.

Dynamiczna architektura w połączeniu z tradycyjnymi materiałami i nawiązując do szczytów budynków historycznych, ma wkomponowywać się w górski teren znajdujący się strefie ochrony konserwatorskiej. Bryła ma kojarzyć się z wysiłkiem triathlonisty, dając jednocześnie wrażenie ciepła i spokoju. Przy budowie planuje się wykorzystanie materiałów lokalnych - kamienia, łupka, drewna i szkła. W hotelu zaprojektowano duże przestrzenie wspólne, dwa poziomy restauracji, przestronne lobby z widokiem na góry oraz zewnętrzny staw kąpielowy w formie górskiego oczka. 

Z kolei w zabytkowym górskim uzdrowisku Beskidu Sądeckiego powstanie 5-ciogwiazdkowy hotel ze 179 pokojami. Z jego okien rozpościerać się będzie widok na 200-letni park a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stary las. Projekt, jak inne projektu pracowni KM rubaszkiewicz został pomyślany w zgodzie z otoczeniem i wykorzystaniem przestrzeni zielonych. Podobnie jak w przypadku Active Sport Izery musiał być on konsultowany i zatwierdzony przez Konserwatora Zabytków.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *