W 2020 r. było o połowę mniej gości, w styczniu tego roku o ponad 90 proc.   WYNIKI RYNKOWE

W 2020 r. ze wszystkich turystycznych obiektów noclegowych w Polsce skorzystało 17,9 mln gości, podczas gdy rok wcześniej 35,7 mln. A pamiętać trzeba, że w pierwszym kwartale nie było pandemii i wówczas wyniki nawet rosły w stosunku do poprzedniego roku. W trzech kolejnych kwartałach liczba gości spadła o ponad 57 proc., a zagranicznych o 80 proc. Już w styczniu tego roku skala spadków znowu osiągnęła poziom z początków pandemii – wynika z danych GUS.

W styczniu tego roku ze wszystkich obiektów turystycznych skorzystało blisko 91 proc. mniej gości niż rok wcześniej – zaledwie 213 tys. (w tym z hoteli 172 tys.), podczas gdy rok wcześniej 2,91 mln (w tym  hoteli z 1,84 mln). Liczba obcokrajowców spadła o ponad 96 proc. z 434 tys. do niespełna 25 tys., z tego najwięcej było Ukraińców – 6 tys., Niemców 3,4 tys., Koreańczyków 1,4 tys., a czwartą nacją w polskich hotelach byli niespodziewanie Holendrzy 1,2 tys. (w ubiegłym roku byli oni na 14 miejscu). Łącznie udzielono im 113,7 tys. noclegów, podczas gdy rok wcześniej 1,08 mln. Za to wydłużył się średni pobyt cudzoziemca 2,5 do 4,6 doby, co pokazuje, że były to głównie osoby czasowo pracujące w Polsce.

W całym ubiegłym roku ze wszystkich obiektów turystycznych w Polsce skorzystało połowę mniej gości niż w 2019 r. – 17,88 mln w stosunku do 35,67 mln i 70 proc. mniej obcokrajowców – 2,26 mln, gdy w 2019 r. było ich 7,47 mln. A przez pierwsze dwa miesiące ruch rósł i gości było więcej niż wcześniej. Jeśli pominąć I kwartał, to w trzech pozostałych spadek liczby gości  osiągnął blisko 58 proc., a zagranicznych 80 proc. Największe spadki odnotowano w kwietniu, gdy wprowadzono twardy lockdown – o 96,5 proc. Potem z miesiąca na miesiąc skala spadków malała aż do sierpnia, gdy było już „tylko” o jedną czwartą mniej gości (a w miejscowościach turystycznych obiekty miały obłożenie porównywalne z poprzednim sierpniem, wyniki były ciągnięte w dół głównie hotele miejskie, w Krakowie i Warszawie obłożenie było na poziomie 20-30 proc.). A od września ponownie zaczęła rosnąć aż w styczniu znowu przekroczyła 90 proc.  

Więcej w marcowym "Hotelarzu", który pojawi się na rynku w przyszłym tygodniu.


Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

7 komentarzy do “W 2020 r. było o połowę mniej gości, w styczniu tego roku o ponad 90 proc.

 1. Złóż wniosek o pożyczkę pod adresem NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) z oprocentowaniem 3%.

  Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka z NOVELTY FINANCE to opłacalny sposób na realizację tego celu.

  NOWOŚĆ FINANSE jest elastyczna: możesz pożyczyć do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%.

  Co dostałeś:
   Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
   Konkurencyjne stopy procentowe
   Elastyczne warunki spłaty
   Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)
   Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy
   Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się w sześć miesięcy po zatwierdzeniu.

  Jak aplikować:
  Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste!
  Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) LUB skontaktować się z Krystianem Damianem na WhatsApp pod numerem +48732121095, aby uzyskać więcej informacji i ustne instrukcje. Zastosować.

 2. Złóż wniosek o pożyczkę w ACCESS FINANCE (accessloanfirm2030@gmail.com) z oprocentowaniem 3%.

  Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz się uporać, pożyczka od ACCESS FIRM to opłacalny sposób na osiągnięcie tego celu.

  NEW FINANCE jest elastyczny: możesz pożyczyć 1000 euro (5 000 000,00 EUR), z odpowiednim okresem spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, firmowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%.

  Co dostałeś:
  ? Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
  ? Konkurencyjne stopy procentowe
  ? Elastyczne warunki spłaty
  ? Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają kwotę kredytu)
  ? Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków
  ? Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się sześć miesięcy po zatwierdzeniu.

  Jak aplikować:
  Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste!
  Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (accessloanfirm2030@gmail.com) lub skontaktować się z WhatsApp pod numerem: +79258159150

  aby uzyskać więcej informacji i instrukcje ustne.

  Napisz do nas na: accessloanfirm2030@gmail.com

 3. NOWY ROK, NOWE PROJEKTY.
  Witam, w tym roku zdecydowałeś się spełnić swoje życzenia, zbudować dom lub zapłacić za samochód, a brakuje Ci wsparcia finansowego, oto jesteśmy. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci spełnić Twoje marzenia. Aby to zrobić, po prostu skontaktuj się z nami, podając następujące informacje.
  E-mail: lippbeate1970@gmail.com
  WhatsApp +595 983558485

 4. WSZYSTKIE RODZAJE SZYBKIEGO POŻYCZKI W 24 GODZINY
  Gotowy dla każdego i bez protokołu Odpowiedź w ciągu 24 godzin i tego samego dnia wpłynęła na Twoje konto. Z wyraźnym dochodem. Mała dokumentacja. Nie ma znaczenia, ile posiadasz kredytów i / lub kart. Skonsultuj swoją sprawę bez zobowiązań. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.
  E-mail: lippbeate1970@gmail.com
  WhatsApp +595 983558485

 5. SZYBKIE I NIEZAWODNE POŻYCZKI
  Uzyskaj szybką pożyczkę Czy potrzebujesz legalnie szybkiej pożyczki? Nie szukaj dalej, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Nasze oprocentowanie wynosi 3%. Nie wahaj się i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
  E-mail: lippbeate1970@gmail.com
  WhatsApp +595 983558485

 6. Złóż wniosek o pożyczkę w ACCESS FINANCE (accessloanfirm2030@gmail.com) z oprocentowaniem 3%.

  NEW FINANCE jest elastyczny: możesz pożyczyć od 1000 euro do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, firmowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%.

  Co dostałeś:
  ? Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
  ? Konkurencyjne stopy procentowe
  ? Elastyczne warunki spłaty
  ? Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają kwotę kredytu)
  ? Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków
  ? Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się sześć miesięcy po zatwierdzeniu.

  Jak aplikować:
  Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste!
  Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (accessloanfirm2030@gmail.com)

  Numer WhatsApp: +79258159150

  Wzgląd
  Panie Scott
  accessloanfirm2030@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *