Europejskie paszporty covidowe już w połowie czerwca tego roku   ŚWIAT

Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton przedstawił w niedzielę założenia programu ogólnoeuropejskich paszportów covidowych, które mają pobudzić wewnątrzwspólnotową turystykę już tego lata. Dokument ma być dostępny do połowy czerwca zarówno w formacie cyfrowym, jak i papierowym.

Dokument może być potrzebny przy korzystaniu z samolotu lub w przypadku brania udziału w imprezach masowych lub przebywania w niektórych miejscach użyteczności publicznej. W przypadku jego braku wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - podkreślił Breton w wypowiedzi dla stacji RTL LCI.

Zaświadczenie będzie zawierało imię i nazwisko osoby, datę urodzenia oraz informację, czy została zaszczepiona i jaką szczepionką. Urzędnik powiedział również, że znajdzie się tam informacja, czy dana osoba była nosicielem COVID-19 i czy ma przeciwciała, czy nie.

Zaświadczenie będzie dostępny za pomocą kodu QR ze smartfona, jak i w papierowej wersji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *