Pożar w hotelu. Ewakuowano gości.

Pożar sadzy w kominie był przyczyną interwencji strażaków czterogwiazdkowym hotelu w Kuniowie na Opolszczyźnie. Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych z obiektu ewakuowano 26 gości i 8 członków personelu. Nikt nie odniósł obrażeń.

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Pożar gasiło siedem zastępów straży pożarnej, a cała akcja trwała blisko trzy godziny.

Choć zarówno sprawę pobytu gości, jak i samego pożaru wyjaśniać ma policja, to zdaniem włodarzy hotelu wszyscy goście przebywali w nim legalnie.

Jak wyjaśnił właściciel obiektu Waldemar Sowieja w rozmowie z telewizją "Polsat News" -Wszyscy goście hotelu w Kuniowie, którzy nocowali w nim w nocy z piątku na sobotę, przebywali zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami epidemicznymi. Placówka prowadzi usługi jako hotel pracowniczy oraz rehabilitacyjny na podstawie skierowań lekarskich. Na wszystko posiadam stosowne dokumenty. Dostarczyłem je już na policję razem z dokumentacją dotyczącą przeglądów przewodów kominowych.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku poinformowała, że w sprawie prowadzone jest postępowanie sprawdzające.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *