Przy lotnisku w Gdańsku powstanie Four Points by Sher

Bezpośrednio przy lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku powstanie drugi w Polsce hotel pod marką Four Points by Sheraton ze 123 pokojami. Otwarcie planowane jest pod koniec 2022 r. Na razie działa tam jedynie Hampton by Hilton, a ogłoszono też plany budowy Holiday Inn Express.Grupa hotelAG, która prowadzi inwestycję w Four Points (w 2019 r. otworzyła w Warszawie pierwszy hotel w Polsce pod tą marką) otrzymała już pozwolenie na budowę. W hotelu znajdzie się restauracja, bar, fitness, zaplecze konferencyjne oraz blisko 140 naziemnych miejsc parkingowych. Projekt architektoniczny przygotowało biuro JSK Architekci. Grupa jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy. – Widzimy duży potencjał w rejonie lotniska w Gdańsku, a powstający hotel będzie odpowiedzią na dynamicznie rozwijające się zaplecze biurowe i biznesowe w tamtym rejonie. Bezpośrednia lokalizacja przy lotnisku oraz dogodny dojazd do centrum miasta pobliską koleją lub obwodnicą stwarza dodatkowe szanse dla budowanego przez nas hotelu – mówi Rafał Abramczyk, dyrektor generalny hotelAG.

Obecnie w Polsce działa jeden hotel pod marką Four Points by Sheraton sieci Marriott International w zagłębiu biurowym ma warszawskim Służewcu. Umowy na otwarcie kolejnych podpisał Polski Holding Hotelowy, który będzie przekształcał w nie obecne hotele Ikar w Poznaniu i Wieniawa we Wrocławiu. PHH jest też właścicielem na razie jedynego hotelu przy lotnisku w Gdańsku – Hamptona by Hilton ze 116 pokojami, otwartego w 2013 r. W ub.r. firma FB Antczak ogłosiła plany otwarcia przy gdańskim lotnisku w 2022 r. hotelu pod marką Holiday Inn Express ze 156 pokojami.

Gdańskie lotnisko jest trzecim w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów (5,4 mln w 2019 r.). Drugim jest Kraków-Balice (8,4 mln w 2019 r.), gdzie na razie również działa tylko jeden hotel – otwarty w 2011 r. Hilton Garden Inn ze 178 pokojami, ale także tu w ostatnich miesiącach ogłoszono kilka nowych projektów – Hampton by Hilton ze 173 pokojami, kompleks ibis Styles – greet ze 161 pokojami i Golden Tulip ze 116 pokojami. Z kolei przy piątym w Polsce lotnisku we Wrocławiu (3,5 mln w 2019 r.) nie ma żadnego hotelu, ale w połowie roku otwarty ma zostać Arche Hotel ze 117 pokojami. W planach jest też Hampton by Hilton z ok. 100 pokojami, którego inwestorem będzie Port Lotniczy Wrocław. Przy czwartym lotnisku w Polsce Katowice-Pyrzowice (4,8 mln w 2019 r., ale z tego ponad 2 mln w ruchu czarterowym) działa otwarty w 2018 r. Moxy i nie słychać o kolejnych inwestycjach. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *