Kompleks dwóch hoteli Best Western zmienia się w Premier Kraków Hotel

CFI Hotels Group zakończyło umowę licencyjną z siecią Best Western, na podstawie której zarządzało dwoma sąsiadującymi ze sobą obiektami w Krakowie – Best Western Premier i Best Western Efekt Express. Teraz cały kompleks działał będzie pod marką własną – Premier Kraków Hotel.Kompleks, zlokalizowany przy ul. Opolskiej, między lotniskiem a centrum miasta, dysponuje łącznie 348 pokojami, ponad 2 tys. m kw. powierzchni konferencyjno-bankietowej, dwiema restauracjami, basenem i parkingiem z 230 miejscami. To jedno z największych w Małopolsce hotelowe centrum konferencyjno, które ostatnio działało jako Best Western Business Hotels & Conference Center. W czasie pandemii stworzono tam izolatorium pobliskiego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika.

Obecnie prowadzone są działania rebrandingowe, obejmujące wymianę wszystkich elementów wizerunkowych. Przebudowywana jest również strona internetowa. Hotel Best Western Efekt Express ze 179 pokojami otwarty został w 2003 r. pod marką Holiday Inn Express. W 2013 r. zrezygnował z niej, działając pod nazwą Efekt Express, rok później podwyższył kategorię z trzech do czterech gwiazdek, a w 2015 r. wszedł do sieci Best Western. Z kolei Best Western Premier ze 169 pokojami otwarty został w 2008 r. i od początku działał pod tą 4-gwiazdkową marką. CFI Holding przejął obydwa hotele w 2019 r., stając się największym udziałowcem notowanej na giełdzie Korporacji Gospodarczej „efekt”.

W sieci CFI Hotels działa pięć hoteli, poza Premier Kraków również Warsaw Plaza, Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, Masuria w Worlinach oraz Grand Royal (d. Twardowski) w Poznaniu, kupiony w 2019 r., a także 10 obiektów hotelowych i hosteli (większość pod marką Boutique Hotel’s) we Wrocławiu, w Łodzi, Sosnowcu i Bytomiu oraz centrum Falenty Biznes i Wypoczynek. Z sieci Best Western ostatnio wycofał się też hotel Podklasztorze w Sulejowie pod Piotrkowem Trybunalskim. Obecnie pod markami Best Western (w tym Plus i Premier) działa w Polsce 14 hoteli

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *