Trzy nowe hotele w górskich kurortach – od pracowni KM rubaszkiewicz

Pracownia architektoniczna KM rubaszkiewicz w 2020 r. rozpoczęła prace nad projektami trzech górskich hoteli – w tym dwóch 5-gwiazdkowych. W Istebnej w Beskidzie Śląskim, Świeradowie-Zdroju w Sudetach i Muszynie w Beskidzie Sądeckim. Aparthotel Przełęcz Kubalonka w Istebnej o powierzchni 8,6 tys. m kw. będzie miał 126 apartamentów z aneksami kuchennymi, SPA, strefę relaksu, restaurację z tarasem widokowym i podziemny garaż.Głównym założeniem projektu było stworzenie obiektu dla aktywnie sportowych rodzin chcących spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, uprawiających zarówno sporty zimowe, jak i letnie. Nowoczesna bryła nawiązywać będzie jednocześnie do tradycyjnych lokalnych rozwiązań, np. poprzez wykorzystanie naturalnych materiałów jak drewno czy łupek. Koncepcja zakłada wykorzystanie dostępnych terenów zielonych, które zaprojektowano z myślą o wypoczynku na świeżym powietrzu.

Poprzez ukształtowanie zielonych tarasów, podestów i wody stworzono półprywatną zieloną strefę dla mieszkańców apartamentów znajdujących się w dolnych kondygnacjach oraz strefę publiczną z dostępem dla wszystkich mieszkańców. 5-gwiazdkowy Active Sport Izery w Świeradowie- Zdroju o powierzchni 11,2 tys. m kw. ze 121 pokojami został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb triathlonistów. Obiekt wyposażony będzie w rozbudowaną część sportową z profesjonalnym zapleczem treningowym. Do dyspozycji będą tam m.in. basen do treningu indywidualnego, komora hiperbaryczna, komora wysokogórska do treningu w warunkach hipoksji, sale fitness, rozbudowane zaplecze rowerowe ze sklepem i zaplecze narciarskie.

W hotelu znajduje się też strefa z saunami, kriokomora, grota solna, gabinety masażu. Dynamiczna architektura Active Sport w połączeniu z tradycyjnymi materiałami i nawiązaniem do szczytów budynków historycznych, ma wkomponowywać się w górski teren znajdujący się w strefie ochrony konserwatorskiej. Bryła ma kojarzyć się z wysiłkiem triathlonisty, dając jednocześnie wrażenie ciepła i spokoju. Przy budowie planuje się wykorzystanie materiałów lokalnych – kamienia, łupka, drewna i szkła. W hotelu zaprojektowano duże przestrzenie wspólne, dwa poziomy restauracji, przestronne lobby z widokiem na góry oraz zewnętrzny staw kąpielowy w formie górskiego oczka. Z kolei w Muszynie powstanie 5-gwiazdkowy hotel ze 179 pokojami. Z jego okien rozpościerać się będzie widok na 200-letni park, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się stary las. Projekt został pomyślany w zgodzie z otoczeniem i wykorzystaniem przestrzeni zielonych. Tak jak w przypadku Active Sport Izery musiał być on konsultowany i zatwierdzony przez konserwatora zabytków

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *