SZCZECIN: Courtyard by Marriott ruszyć ma w czerwcu

Otwarcie kompleksu Courtyard by Marriott – Moxy z 255 pokojami w Szczecinie zapowiadane było na ubiegły rok, ale pandemia wstrzymała te plany. Teraz według zapowiedzi Courtyard ze 134 pokojami otwarty ma zostać w czerwcu, a Moxy ze 121 pokojami w październiku.

Hotele z centrum konferencyjnym na 1 tys. osób powstają w nowo zaprojektowanym ośmiopiętrowym budynku, który połączony jest z przebudowywanym na cele biurowo-usługowe dawnym domem handlowym Posejdon. Rewitalizacja Posejdona już się zakończyła i wprowadzają się do niego pierwsi najemcy. Gotowy jest też budynek hotelowy, trwają ostatnie odbiory. O to, kiedy planowane jest otwarcie hoteli, serwis wszczecinie.pl zapytał dyrektor generalną Courtyard by Marriott & Moxy Szczecin City Marlenę Szczecińską. – W pierwszej kolejności mamy zamiar otworzyć hotel Courtyard. Planujemy zrobić to na początku czerwca. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku otworzymy również hotel Moxy. Plany są takie, że otwieramy jeden hotel, a kiedy sytuacja epidemiologiczna bardzo mocno się poprawi, będziemy chcieli otworzyć drugi. Na stronie sieci Marriott otwarcie hotelu Moxy zapowiadane jest na październik. Kompleksem hotelowym zarządzał będzie estoński operator Legend Hotels, który zarządza też m.in. hotelami Marriott w Sopocie i Sound Garden w Warszawie. Inwestorem jest spółka celowa Porto należąca do Calbudu – jednej z największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *