…i do Albanii z MGallery

Accor otworzy w 2024 r. na albańskiej riwierze pierwszy w kraju butikowy ośrodek wypoczynkowy pod marką MGallery. Zlokalizowany w Palasa hotel będzie liczył 112 pokoi i apartamentów. Obecnie w Albanii działają tylko dwa hotele pod globalnymi markami, obydwa w Tiranie.

Accor podpisał umowę franczyzową z Green Coast Hotel LLC, który jest częścią Balfin – jednej z największych grup inwestycyjnych w Albanii. Dzięki zawartej współpracy na jońskim wybrzeżu Morza Śródziemnego powstanie Green Coast MGallery, który zaoferuje: restaurację, lobby bar, ekskluzywne foyer, VIP klub i strefę bankietową. Dodatkowo można będzie korzystać z zielonych przestrzeni na najwyższych piętrach i plaży wyłącznie dla gości hotelu. – Albania jest wciąż nieoszlifowanym diamentem Bałkanów, pełnym urokliwych kierunków turystycznych. Dlatego cieszymy się, że możemy wprowadzić marki z portfolio Accoru, w nadziei, że więcej turystów z całego świata będzie mogło odkryć uroki tego kraju. Kolekcja butikowych hoteli MGallery zapewnia niesamowity początek do przedstawienia lokalnej kultury, tradycji i historii w iście luksusowym otoczeniu – mówi Dilek Sezer, development director na region Europy Południowo-Wschodniej w Accorze. Początek prac budowlanych planowany jest na ostatni kwartał 2021 r., a otwarcie hotelu na kwiecień 2024 r. – Współpraca z Accorem to kamień milowy w rozwoju krajowego sektora turystycznego, dzięki czemu Albania stanie się jednym z kierunków klasy premium w regionie Morza Śródziemnego. Jesteśmy dumni z tego, że możemy połączyć siły i wspierać rozwój lokalnej gospodarki oraz międzynarodowej turystyki – mówi Ardiana Sokoli, real estate vice president w Balfin Group. Obecnie w Albanii działają tylko dwa hotele globalnych marek, obydwa w Tiranie: Hilton Garden Inn w centrum i Best Western Premier przy lotnisku, a planowany jest też Novotel. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *