Best Western Jurata powiększy się o 30 pokoi   INWESTYCJE

PHH realizuje inwestycję w dostosowanie pokoi hotelowych budynku Melodia w Juracie do standardów marki Best Western. Pracami remontowymi objęto 30 pokoi, które będą gotowe w sezonie letnim. Zostaną włączone do funkcjonującego w sąsiednim budynku od 2016 r. Best Western Hotel Jurata tworząc nadmorski kompleks z 75 pokojami, salą konferencyjną na 150 osób, basenem i SPA.

Projekt przygotowany został przez pracownię KM rubaszkiewicz, a celem było stworzenie spójnego, nowoczesnego kompleksu o nadmorskim charakterze. Pracami remontowymi objęto 27 standardowych pokoi, dwa pokoje typu studio z częścią dzienną, aneksem kuchennym i sypialnią oraz jeden apartament z dużym tarasem. 

– Dzięki konsekwentnej realizacji strategii PHH już dzisiaj możemy podziwiać pierwsze efekty prac remontowych w dawnym budynku Melodia. Mamy nadzieję, że gdy znowu będzie możliwy ruch turystyczny nowa, zmodernizowana część budynku Melodia pozwoli naszym gościom na spędzenie czasu w komfortowych warunkach, a nadmorskie elementy wystroju umilą pobyt i będą pozytywnie wpływać na ich samopoczucie – ma nadzieję Michał Szopa, dyrektor hotelu Best Western Jurata.

W pokojach nowoczesny charakter architekci chcieli uzyskać poprzez zastosowanie prostych form, dużych ciemnoniebieskich płaszczyzn i geometrycznych wzorów tapet. Całość uzupełniona została o grafiki podkreślające największy atut inwestycji, czyli bliskie sąsiedztwo jurackiej plaży. Nawiązania do lokalizacji odnaleźć można również w samym doborze kolorystyki w pokojach. Wrażenie przynależności do krajobrazu uzyskano poprzez zastosowanie granatu, nawiązującego do głębokich tonów morskich oraz żółtych elementów przywodzących na myśl rozległe piaszczyste plaże w letnim słońcu. Tło dla tych intensywnych elementów stanowią jasnoszare ściany, a przytulności dodawać im mają elementy o ciepłym odcieniu drewna. Pokoje hotelowe będą posiadać sofy wypoczynkowe z możliwością rozłożenia, co pozwala na uzyskanie dodatkowego miejsca noclegowego. Łazienki stanowiące stylistycznie integralną część pokoju, utrzymane będą również w nowoczesnym stylu. Każdy z pokoi ma dostęp do prywatnego balkonu z widokiem na otaczający sosnowy las, typowy dla krajobrazu półwyspu helskiego.

Best Western Hotel Jurata z 45 pokojami otwarty został w 2016 r. Wcześniej był to Ośrodek Wczasowy Muza, należący do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. W 2015 r. jeden z dwóch budynków - Rytm, wybudowany w 2013 r., został skategoryzowany na 3-gwiazdkowy hotel Jurata, a rok później wprowadzono go pod markę Best Western. Melodia wybudowana została w 1996 r. jako obiekt sezonowy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *