Ireneusz Węgłowski w nowej Radzie Polskiej Organizacji Turystycznej   PERSONALIA

Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin powołał Radę Polskiej Organizacji Turystycznej VIII kadencji. W 19-osobowej Radzie znalazł się prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusz Węgłowski.

W Radzie poprzedniej kadencji powołanej trzy lata temu nie było przedstawiciela branży hotelarskiej. – IGHP skupia praktyków hotelarstwa i zawsze służy eksperckim głosem. Powołanie do Rady POT jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem. Moja obecność w Radzie będzie okazją do działania na rzecz rozwoju polskiej turystyki, szczególnie w kontekście aktualnych wyzwań stojących przed branżą hotelarską, z którą jestem związany od wielu lat – mówi Ireneusz Węgłowski, prezes Izby.

W skład Rady POT zostali powołani przedstawiciele administracji rządowej, na czele z Andrzejem Gut-Mostowym, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, przedstawiciele jednostek lub ogólnopolskich reprezentacji samorządu terytorialnego, m.in. burmistrzowie Żywca i Ustronia, wójt gminy Gródek nad Dunajcem, zastępca dyrektora Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, Katarzyna Gądek i prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki oraz przedstawiciele samorządu gospodarczego i zawodowego, wśród których poza prezesem IGHP, znaleźli się też m.in. Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Łukasz Adamowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, a także Sebastian Nasiłowski, członek prezydium i skarbnik Polskiej Izby Turystyki


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *