Słowacja łagodzi restrykcje i otwiera hotele   KORONAWIRUS

Już zaledwie 5 państw europejskich, w tym Polska, utrzymuje w mocy decyzje administracyjne o zamknięciu hoteli w związku z pandemią COVID-19. Grono państw z najsurowszymi ograniczeniami opuszcza właśnie Słowacja, gdzie zdecydowano o ponownym uruchomieniu hoteli w reżimie sanitarnym od przyszłego tygodnia.

Szczyrbskie Jezioro

Warunkiem otwarcia będzie utrzymywanie reżimu sanitarnego oraz posiadanie negatywnego testu na COVID-19 nie starszego niż 7 dni. Nieczynne pozostaną restauracje. Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, to zniesienie kolejnych restrykcji będzie możliwe po 26 kwietnia br.

Zgodnie z planami odmrażania, Słowacja ponownie otworzy kościoły, biblioteki, baseny i ogrody zoologiczne, wszystkie o ograniczonej pojemności. Hotele także będą funkcjonować w reżimach sanitarnych (w pokoju będą mogły przebywać tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego lub maksymalnie dwoje dorosłych na pokój), ale restauracje w hotelach pozostaną zamknięte. Dozwolone będą także rekreacyjne podróże do innych powiatów niż ten stałego zamieszkania.

Aby wejść do sklepów, kościołów i innych budynków, wymagany będzie negatywny test na COVID-19.

Premier apelował o utrzymywanie nadal obowiązujących restrykcji i powiedział, że znoszenie ograniczeń jest związane z zachowaniem obywateli. Zwrócił uwagę, że podczas świąt z 0,8 do 0,95 wzrosła liczba "R", wskazująca, ile osób może zostać zakażonych przez jednego zainfekowanego.

Na Słowacji hospitalizowanych jest obecnie 2456 pacjentów, czyli o 500 mniej niż w zeszłym tygodniu. W międzyczasie 19,6% Słowaków otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, a prawie 7% otrzymało dwie dawki.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *