Nowy generalny wykonawca INFINITY Zieleniec Ski&Spa. Otwarcie w grudniu 2022

Firma PORR została nowym generalnym wykonawcą aparthotelu INFINITY Zieleniec Ski&Spa w Dusznikach-Zdroju z 356 apartamentami. Otwarcie obiektu zlokalizowanego przy stoku narciarskim Zieleniec Ski Arena planowane jest w grudniu przyszłego roku.

Podpisana umowa zakłada doprowadzenie budowy INFINITY do stanu deweloperskiego w połowie przyszłego roku. Wtedy także planowane są odbiory techniczne oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Na przełomie roku 2021/2022 osiągnięty ma zostać stan surowy zamknięty. Przekazania gotowych lokali „pod klucz” i otwarcie nastąpić ma w grudniu przyszłego roku. W aparthotelu znajdą się m.in. centrum konferencyjne, strefa SPA & wellness z basenem, restauracja, narciarnia oraz parking podziemny. Budowa kompleksu zaczęła się w 2018 r. Apartamenty oferowane są w systemie condo z deklaracją rocznego zysku na poziomie do 7 proc., niezależnie od poziomu obłożenia hotelu.

Wcześniej inwestorem kompleksu była spółka CGA (Czarna Góra Apartamenty), która jest też właścicielem ośrodka narciarskiego Czarna Góra Resort w Siennej k. Stronia Śląskiego w woj. dolnośląskim z kilkoma obiektami hotelowymi w systemie condo. Obecnie jako inwestor występuje firma Winterpol, posiadająca kilka wyciągów narciarskich w Zieleńcu i Karpaczu.

Zieleniec Ski Arena to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce z 22 km tras zjazdowych, 24 wyciągami, pięcioma kolejkami linowymi i snow parkiem. Zieleniec jest najwyższą częścią Dusznik-Zdroju, które graniczą z Czechami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *