Polacy masowo rezerwują majówkę w Egipcie i Turcji   ANALIZY I RAPORTY

Jak można było się spodziewać, decyzja o dalszym zamknięciu hoteli w naszym kraju, wcale nie odwiodła Polaków od planów urlopowych w okresie długiego majowego weekendu. Wypoczynek krajowy zastąpią wyjazdy zagraniczne, boom przeżywają pobyty zorganizowane w Turcji i Egipcie.

Hurghada, Egipt

Jak wynika z obserwacji i danych Wakacje.pl, mimo pandemii, Polacy najchętniej wybierają sprawdzone kierunki – ze stosunkowo krótkim przelotem, pewną pogodą, bogatą ofertą hoteli z opcją all inclusive i konkurencyjnymi cenami. Więcej niż co trzeci urlopowicz tegoroczną majówkę spędzi w Egipcie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy do Turcji.

- W ostatnich dwóch tygodniach zainteresowanie majówką za granicą po prostu wystrzeliło. Mamy coraz więcej zapytań o wycieczki na przełomie kwietnia i maja i można się spodziewać, że do ostatniego momentu ten trend się utrzyma – mówi Klaudyna Fudala, PR Manager w Wakacje.pl.

Tygodniowy urlop all inclusive w Egipcie to koszt od 1938 złotych za osobę. Ceny pobytu w najwyżej ocenianych przez turystów obiektach rozpoczynają się od 2500 zł/os. O kilkaset złotych mniej Polacy zapłacą za majówkowy wyjazd do Turcji. Tutaj 7-dniowe wczasy all inclusive w 5-gwiazdowym hotelu i z wylotem z polskiego lotniska można zarezerwować od 1300 zł/os.

Zarówno w przypadku Egiptu, jak i Turcji, podróżni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa. Z tego obowiązku są zwolnione dzieci do 6. roku życia. Turyści, którzy lecą do Egiptu, mogą zrobić takie badanie na lotniskach w Hurghadzie, Sharm El-Sheik lub Marsa Alam, często na koszt biura podróży.

Majówka w Europie? To też możliwe

– Majówkę możemy spędzić na przykład na południu Europy: w Albanii, Czarnogórze, Bułgarii lub  Chorwacji. Biura podróży znacznie rozbudowały w tym roku ofertę wypoczynku z dojazdem własnym, a do uwielbianej przez Polaków Chorwacji na weekend majowy nie tylko dotrzemy samochodem, ale i samolotem. W dodatku od kwietnia do Chorwacji możemy wjechać po okazaniu negatywnego wyniku testu antygenowego, a nie tylko PCR. To szczególnie istotne w przypadku wyjazdów last minute, bo takie badanie jest szybsze – jego wynik znamy już po około 15-20 minutach – mówi Klaudyna Fudala.

Ceny tygodniowych wczasów w Chorwacji z dojazdem własnym i bez wyżywienia rozpoczynają się od 400 zł. Pakiety all inclusive kosztują od 1000 zł. Osoby, które wybierają się na majówkę do tego kraju samolotem, za 7-dniowy wyjazd zapłacą od 1500-1800 zł za osobę (w zależności od wybranej formy wyżywienia).

Weekend majowy w Bułgarii z dojazdem własnym zarezerwujemy od 187 zł za osobę, w Albanii i Czarnogórze – od 600 zł (ceny bez wyżywienia).

Popularna egzotyka

Od początku roku niespotykaną dotąd popularnością cieszą się kierunki egzotyczne.  Aż pięć z nich – Dominikana, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Malediwy oraz Zanzibar – w ostatnich tygodniach znajduje się w TOP 10 najchętniej wybieranych destynacji przez klientów Wakacje.pl.

Ceny majówkowych wycieczek do Dominikany rozpoczynają się od 5100 zł/os. To koszt 7-dniowego pobytu all inclusive w 4-gwiazdkowym hotelu w Puerto Plata. Na podobnym poziomie kształtują się ceny wyjazdów do Meksyku, co najmniej o 700 zł więcej zapłacimy za wakacje na przełomie kwietnia i maja na Zanzibarze.

Tygodniowy urlop all inclusive w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to koszt od 3000 zł za osobę, na Malediwach – od 6 140 zł/os.

Część egzotycznych kierunków – Dominikana, Meksyk i Zanzibar – umożliwia turystom wjazd bez testu na COVID-19, inne, takie jak Malediwy i Zjednoczone Emiraty Arabskie, wymagają wykonania takiego badania.

Od 30 marca wszystkie osoby przekraczające granicę Polski są kierowane na 10-dniową kwarantannę – niezależnie od środka transportu i kierunku, z którego podróżują. Z obowiązku jej odbycia są zwolnione m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 i ozdrowieńcy. Z kwarantanny zwolni też lub skróci czas jej trwania negatywny wynik testu na koronawirusa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *