Kiedy otwarcie hoteli? Doradca premiera podaje możliwą datę   KORONAWIRUS

Kiedy można spodziewać się rządowych decyzji o poluzowaniu zakazów działalności hoteli i restauracji? O to m.in. pytany był dziś w "Rozmowie Piaseckiego" główny doradca premiera do spraw COVID-19 i przewodniczący Rady Medycznej profesor Andrzej Horban.

- Myślę, że to wszystko się podzieje w maju - odpowiedział. Dopytywany, w której części tego miesiąca, odparł: - Z ostrożności procesowej powiedzmy: piętnastego.

Czeka nas dalsza regionalizacja obostrzeń

Dodał także, że otwarcia dokonywane będą regionalnie, w pierwszej kolejności w tych województwach gdzie zakażeń jest najmniej. -Wszyscy zawsze dopominali się o coś, co nazywa się regionalizacją. Najwyższa pora zgodzić się z nimi - powiedział profesor.

Jak wyjaśnił w maju czeka nas także odwrócenie trendu epidemicznego. - W maju będzie dobrze. Będzie spadała liczba zakażeń, liczba chorych w szpitalu, będzie spadała liczba zgonów - stwierdził. Powiedział też, że pod koniec maja możemy notować około dwóch, trzech tysięcy nowych zakażeń dziennie.

Czy jesienią czeka nas kolejna fala zachorowań?

- Unikniemy tak dużej fali jesiennej, kiedy dużo osób przechoruje (covid). Niestety teraz to właśnie widzimy - powiedział Horban. Dodał przy tym, że już prawdopodobnie około 40 procent Polaków przechorowało COVID-19. - Pozostałe osoby powinny być zaszczepione. Jeżeli zostaną zaszczepione, to szanse na to, że covid zacznie dominować i demolować życie społeczne na jesieni są w tym momencie małe. Jeżeli połowa osób się nie zaszczepi, to będzie chorowała prawdopodobnie na jesieni i będziemy mieli powtórkę z rozrywki - wyjaśniał.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *