Punkty testów na COVID-19 przy hotelach lotniskowych w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku

Na parkingach przy hotelach lotniskowych należących do Polskiego Holdingu Hotelowego: Hampton by Hilton Gdańsk oraz Moxy Katowice i Poznań zaczynają działać punkty obsługiwane przez Centrum Medyczne Damiana, w których pasażerowie mogą wykonać testy na koronawirusa. Wcześniej uruchomione zostały przy Lotnisku Chopina i w Modlinie.

Punkt w Gdańsku już działa, a w Poznaniu i Katowicach ruszą 29 kwietnia. Będą otwarte od 7.00 do 20.00. Podróżni mogą w nich wykonać test antygenowy (wynik po 15 minutach), a od 1 maja również test RT-PCR (wynik po sześciu godzinach). Wynik badania dostępny jest w języku polskim i angielskim. Testy odbywają się bez zapisów. W przypadku szybkiego testu antygenowego koszt badania wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł.

– Uruchomienie nowych punktów, które zostały zlokalizowane przy trzech polskich lotniskach sprawia, że podróżni otrzymują możliwość szybkiego wykonania niezbędnych badań przed wylotem, ale także po powrocie. Tym samym unikają oni ewentualnego stresu związanego z poszukiwaniem punktów wymazowych, ponieważ mogą zapisać się na badanie przy porcie lotniczym. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się okres urlopowy, który naturalnie wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem przelotami – mówi Dominika Korczak, dyrektor ds. komunikacji i oferty produktowej Centrum Damiana.

Punkty do wykonywania testów zostały uruchomione we współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym. – Cieszymy się, że Centrum Medyczne Damiana nam zaufało i wspólnie mogliśmy przygotować miejsce do wykonywania testów dla pasażerów portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu. Możemy zapewnić, że załoga w naszych hotelach dołoży wszelkich starań, aby proces ten przebiegał sprawnie. Trzy nowo otwarte punkty pobrań to już kolejne takie miejsca działające przy hotelach PHH. Pierwszy Mobilny Punkt Pobrań został uruchomiony w naszym hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport – mówi Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego.

Lotniska w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku to kolejne miejsca, w których w ostatnim czasie Centrum Medyczne Damiana uruchomiło punkty do badań w kierunku koronawirusa. Od marca testy RT-PCR oraz antygenowe dostępne są dla podróżujących z Lotniska Warszawa/Modlin, natomiast na początku kwietnia otwarte zostały dwa punkty na Lotnisku Chopina, w których istnieje możliwość poddania się szybkim testom antygenowym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *