Nieoficjalne: Po majówce otwarcie hoteli i ogródków restauracyjnych w reżimie sanitarnym   KORONAWIRUS

Podczas dzisiejszego spotkania wicepremiera Jarosława Gowina z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości, miała paść deklaracja dotycząca dokładnych terminów odmrażania zamkniętych branż - ustalili dziennikarze "Business Insider Polska". Ponieważ akcja szczepień przebiega zgodnie z założeniami, rząd ma wydać zgodę na wznowienie funkcjonowania hoteli od 4 maja, przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz zasady maksymalnego obłożenia na poziomie 50 proc. dostępnych pokoi.

fot. Adobe Stock

Szczegóły nowych rozporządzeń mają zostać przedstawione w środę po godz. 10, podczas konferencji prasowej. Gowin podczas dzisiejszego spotkania miał poinformować także, że od 4 maja działalność będzie mógł Wwznowić handel i gastronomii w ogródkach restauracyjnych.

Wobec słów wicepremiera, należy założyć więc, że najprawdopodobniej w pierwszym etapie odmrażania, działalność hotelowych restauracji w pomieszczeniach zamkniętych może być nadal zabroniona.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że jednym z priorytetowych elementów programu otwarcia gospodarki powinny być siłownie i restauracje.

W środę o g. 10:00 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na którym zapadną ostateczne decyzje dotyczące planu luzowania obostrzeń. Tego samego dnia plan ma zostać przedstawiony publicznie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *