Olga Semeniuk: W pierwszej kolejności najdłużej zamknięte branże   KORONAWIRUS

Które branże powinny być otwarte w pierwszej kolejności? O to pytana była dziś w programie "Graffiti" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

-W pierwszej kolejności o branżach, które są najdłużej zamknięte, branży eventowej i gastronomii, oraz wszystkich tych, które mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni - powiedziała Semeniuk.

- My jako resort rekomendujemy odmrażanie poszczególnych gałęzi, mam nadzieję, że również liczby zakażeń pozwolą mieć w tej kwestii kontrolowany optymizm - powiedziała Semeniuk.

Kawiarnie dla zaszczepionych? -Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań

Wiceminister pytana o sugestie wicepremiera Gowina dotyczące udostępnienia usług, np. kawiarni dla zaszczepionych, powiedziała -Pan Gowin ma prawo tego typu pomysły sugerować, decyzja należy do większości, ja nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań. Szczepionka jest fakultatywna.

Wiceminister wskazała, że ostateczne decyzje zapadną w środę podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a następnie zostaną przedstawione przez ministra zdrowia Adam Niedzielskiego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *