Hotele ruszą od 8 maja – do 50 proc. obłożenia, od 15 maja gastronomia w ogródkach   KORONAWIRUS

8 maja wraca działalność hoteli z obłożeniem do 50 proc., bez restauracji i basenów, 15 maja otwarte zostaną restauracje i kawiarnie – na razie w ogródkach, będzie też można organizować komunie do 25 osób, od tego dnia przestanie też obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od 29 maja usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również wewnątrz (do 50 proc. obłożenia lokalu), imprezy do 50 osób, wtedy otwarte też zostaną baseny, siłownie i fitness (do 50 proc.) – ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji dotyczącej odmrażania gospodarki po przejściu trzeciej fali pandemii.

Od 1 maja obowiązywać będą jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju. - Zdecydowaliśmy się, żeby proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bo relacja zróżnicowania województw nie jest duża. Grupy łagodzenia zasad będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym. To tempo jest potrzebne, żeby obserwować efekty - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 1 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu – max. do 50 osób. oraz kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży – max. 50 proc. obłożenia

Od 4 maja do działalności powrócą galerie handlowe, sklepy budowlane i sklepy meblowe, a także galerie sztuki i muzea w reżimie sanitarnym - wszystkie z limitem 1 os. / 15 m kw. Do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Od 15 maja dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócą do szkół w trybie hybrydowym. Od tego dnia można będzie organizować imprezy okolicznościowe - wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób. Otwarte też zostaną stadiony - do 25 proc. publiczności. Zniesiony też będzie nakaz noszenia maseczek na zewnątrz jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15

Od 29 maja będzie można świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Zwiększony zostanie limit uczestników imprez okolicznościowych do 50 osób oraz otwarte siłownie i kluby fitness.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *