Radisson Blu Sopot bazą polskich piłkarzy na Euro?

Polska reprezentacja miała rozgrywać swoje mecze podczas Mistrzostw Europy w Dublinie i Bilbao. W związku z tym na swoją bazę wynajęła hotel w nadmorskim Portmarnock w Irlandii. Ostatecznie będzie jednak grać w Petersburgu i Sewilli. Nową bazą ma zostać Radisson Blu w Sopocie lub Dwór Oliwski w Gdańsku.

Radisson Blu Sopot

Zmiany spowodowane są tym, że Bilbao i Dublin nie mogły zagwarantować obecności kibiców na stadionie przynajmniej w 25 proc., na czym zależało UEFA. PZPN podjął więc decyzję o przeniesieniu bazy na czas mistrzostw. Według wcześniejszych informacji serwisu sport.tvp.pl „na 90 proc.” bazą kadry miałby Radisson Blu Sopot, gdzie polscy piłkarze mieszkali jesienią ub.r. podczas meczów Ligi Narodów rozgrywanych w Gdańsku.

Ale jak donosi dzisiaj ten sam serwis „w PZPN uznano jednak, że ośrodek nie spełnia wymagań. Jest położony przy samej ulicy i zbyt otwarty na okolicę, co mogłoby się wiązać z dużym zainteresowaniem turystów i brakiem prywatności. Dlatego obecnie PZPN skłania się ku hotelowi Dwór Oliwski ukrytemu wśród lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego". Mieszkała tam kadra Niemiec podczas Euro 2012, ale obecnie jest zamknięty i wystawiony na sprzedaż. Jednak Interia.pl również dzisiaj pisze, że sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki powiedział jej, iż bazą na 99 procent będzie Sopot. Decyzja ma zostać podjęta do końca tygodnia. [i bazą został Sopot, tyle że Sopot Marriott, po drugiej stronie ulicy, o czym więcej TUTAJ].

Dwór Oliwski, Gdańsk


Polska reprezentacja zagra 14 czerwca w Petersburgu ze Słowacją, 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca, ponownie w Petersburgu ze Szwecją. Zgrupowanie rozpocznie się 24 maja w hotelu Remes w Opalenicy pod Poznaniem. Następnie Polacy rozegrają ma dwa mecze towarzyskie - 1 czerwca we Wrocławiu z Rosją i 8 czerwca w Poznaniu z Islandią, po którym przeniosą się do wybranej bazy na Euro.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *