Sieć Focus Hotels przekroczyła próg 1 tys. pokoi   INWESTYCJE

30 kwietnia w sieci Focus Hotels oficjalnie zaczął działać 4-gwiazdkowy Hotel Elbląg z 85 pokojami jako Focus Hotel Premium Elbląg. Tym samym sieć przekroczyła symboliczny próg 1 tys. pokoi. To 12. obiekt w portfolio Focusa i szósty Premium, a jeszcze w tym roku otwarte mają być kolejne w Szczecinie i Bydgoszczy.

Umowa dzierżawy ze spółką Wiwaldi Junior, do której należy Hotel Elbląg, podpisana została na 15 lat. Otwarty 10 lat temu na Starym Rynku hotel znajduje się w zrekonstruowanym zespole kamienic. Oferuje m.in. centrum konferencyjne na 300 osób, restaurację Dom Królów z przeszklonym dachem, strefę SPA & wellness z basenem, saunami i fitness oraz parking podziemny. Był pierwszym w mieście hotelem 4-gwiazdkowym, a obecnie jest jednym z dwóch.

W sieci Focus Hotels wraz z nowym obiektem działa 1056 pokoi, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Bydgoszczy i Lublinie. W najbliższych miesiącach otwarte mają zostać kolejne: Grand Focus w Szczecinie z 90 pokojami w rozbudowanej XIX-wiecznej kamienicy oraz Focus Hotel w Bydgoszczy z 89 pokojami, powstający w przebudowywanym dawnym biurowcu z lat 60. Do połowy przyszłego roku otwarty ma też zostać 234-pokojowy Focus Premium w Warszawie przy ul. Woronicza oraz 60-pokojowy Focus w Stargardzie w woj. zachodniopomorskim.

Sieć Focus rozwija się przez dzierżawy obiektów powstających i już działających. Pierwszy hotel od zewnętrznego podmiotu został wydzierżawiony 10 lat temu w Gdańsku (trzy pierwsze – w Łodzi, Szczecinie i Bydgoszczy, należały do właściciela sieci Grupy Kapitałowej Immobile). W marcu tego roku umowa dzierżawy przedłużona została na następne 15 lat.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *