Bazą na Euro jednak Sopot Marriott   "HOTELARZ"

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że ostatecznie bazą reprezentacji Polski w trakcie Mistrzostw Europy będzie hotel Sopot Marriott Resort & Spa. Piłkarze przyjadą 9 czerwca i mieszkać będą co najmniej do 24 czerwca, dzień po ostatnim meczu fazy grupowej.

Jak wcześniej nieoficjalnie donosiły media (o czym więcej pisaliśmy tutaj), bazą miał zostać Radisson Blu Sopot, w którym piłkarze mieszkali podczas jesiennych meczów rozgrywanych w Gdańsku. Rozważany miał być też Dwór Oliwski w Gdańsku, gdzie podczas Euro 2012 mieszkała reprezentacja Niemiec, mimo że obecnie jest zamknięty i wystawiony na sprzedaż. Gdy sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki zdradził, że Polacy na 99 proc. mieszkali będą w Sopocie, wydawało się, że kwestia jest przesądzona. I rzeczywiście mieszkać będą w Sopocie, ale w hotelu po drugiej stronie ulicy, bliżej morza. W Marriocie podczas jesiennych meczów mieszkała kadra młodzieżowa.

Wcześniej na bazę polskiej reprezentacji wybrano hotel w nadmorskim Portmarnock w Irlandii, gdyż mecze miała rozgrywać w Dublinie i Bilbao. Ostatecznie grać będzie w Petersburgu i Sevilli, gdyż poprzednie miasta nie mogły zagwarantować obecności przynajmniej 25 proc. kibiców na stadionie, na czym zależało UEFA. W związku z tym PZPN podjął decyzję o przeniesieniu bazy na czas mistrzostw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *