Wojciech Budzowski odchodzi z Nosalowego Dworu. Nowym dyrektorem Katarzyna Chmiel   PERSONALIA

Wojciech Budzowski, dyrektor generalny grupy Hotele Nosalowy w Zakopanem, został prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń, spółki zarządzającej m.in. sanatorium Równica i hotelem Wilga. Zastępuje go Katarzyna Chmiel, dotychczasowa dyrektor sprzedaży.

Katarzyna Chmiel Hotelarz Roku 2019 w kategorii Dyrektor Sprzedaży i Marketingu – karierę w turystyce rozpoczęła podczas studiów na AGH jako przewodnik po Krakowie. W 2007 r. trafiła do hotelu Chopin sieci Vienna International w Krakowie, zajmując się rynkiem korporacyjnym i konferencyjnym, a następnie została kierownikiem sprzedaży hoteli Andel’s i Chopin. W 2012 r. objęła stanowisko dyrektor regionalnej sprzedaży wprowadzanego na rynek Hotelu Arłamów, gdzie Wojciech Budzowski był dyrektorem sprzedaży i marketingu oraz członkiem zarządu. W 2015 r. Budzowski został dyrektorem generalnym kompleksu Nosalowy Dwór, a Katarzyna Chmiel dyrektor sprzedaży.

Wojciech Budzowski z branżą hotelarską związany jest od blisko 20 lat. Zaczynał w działach recepcji krakowskich hoteli Cracovia, Radisson i Sympozjum, gdzie został kierownikiem. Przez sześć lat był związany z Grupą Kapitałową Salwator – która wprowadzała na rynek condohotelową sieć Hotele System – jako kierownik działu rezerwacji, dyrektor sprzedaży i marketingu, dyrektor operacyjny. Był członkiem zarządu spółki Choice Hotels Poland, gdy obiekty Hotel System miały działać pod markami tej sieci. Przez dwa lata  był dyrektorem 5-gwiazdkowego hotelu Havet w Dźwirzynie  (przez chwilę działającego pod marką Choice jako Clairon Hotel Grand Baltic). W 2012 r. trafił do Hotelu Arłamów jako członek zarządu i dyrektor sprzedaży, a w 2015 r. do Nosalowego Dworu jako dyrektor sprzedaży. Jeszcze w tym samym roku został dyrektorem generalnym całego kompleksu, nadzorował też wprowadzenie na rynek w ub.r. 5-gwiazdkowego Nosalowego Parku.

– Dziękuję Wojciechowi za prawie sześć lat spędzone w Zakopanem, kiedy to odegrał bardzo ważną rolę w działalności Hoteli Nosalowy i przyczynił się do rozwoju marki, ze szczególnym naciskiem na sektor MICE. Wraz z całym zespołem życzymy mu powodzenia na nowej drodze rozwoju zawodowego  –  mówi Wiktor Wróbel, prezes zarządu spółki Nosalowy Dwór. – Jednocześnie ogromnie cieszę się z możliwości awansu Katarzyny Chmiel, która była od lat jedną z kluczowych i najbardziej dla mnie zaufanych osób w firmie. Pani Katarzyna jest doskonałym kandydatem na to stanowisko – jej doświadczenie sprzedażowe, dbałość o szczegóły oraz relacje z kontrahentami i pracownikami będą dla firmy ogromnym atutem.

Do Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń należą m.in. najbardziej rozpoznawalne sanatorium (i szpital uzdrowiskowy) w tej miejscowości – Równica z 543 pokojami oraz 3-gwiazdkowy hotel Wilga z 64 pokojami. Większościowy pakiet udziałów należy do spółki Polsko-Amerykańskie Kliniki, założonej w 2000 r. przez grupę lekarzy-kardiologów z Polski i USA.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *