Włochy ponownie otwarte dla turystów tego lata   ŚWIAT

-Włochy są gotowe na ponowne przyjęcie gości z całego świata, powiedział włoski premier Mario Draghi. Dodał, że jego kraj uruchomi własną „zieloną” przepustkę dla osób, które zostały zaszczepione, lub mogą udowodnić, że niedawno wyleczyły się z COVID-19. Ruch Włoch ma miejsce miesiąc przed wprowadzeniem europejskiego certyfikatu podróżnego Unii Europejskiej, który ma umożliwić łatwe podróżowanie po UE.

Cinque Terre, Włochy

Według słów premiera, Włochy wprowadzą „krajowy zielony certyfikat” w drugiej połowie maja, aby ułatwić podróżowanie po kraju. Następnie, od drugiej połowy czerwca, byłby gotowy „europejski zielony certfikat”, co umożliwi wznowienia bezpiecznych podróży międzynarodowych.

Włochy łagodzą ograniczenia związane z COVID-19 od 26 kwietnia, zgodnie z rządowym czteropoziomowym systemem oznaczonym kolorami w 20 regionach w całym kraju, podał Reuters. W łagodniejszych żółto-białych strefach restauracje i bary mogą obsługiwać gości na zewnątrz, podczas gdy kina i teatry mogą działać z ograniczoną liczbą miejsc. W strefach pomarańczowych i czerwonych obowiązują ostrzejsze ograniczenia. Według włoskiego  Ministerstwa Zdrowia tylko jeden region jest sklasyfikowany obecnie jako czerwony, pięć jako pomarańczowe, a 15 jako żółte. Żaden z nich nie jest jeszcze białym obszarem.

Włochy zaszczepiły około 25 procent swojej populacji, z czego 11 procent zostało zaszczepionych w pełni. W kraju odnotowuje się obecnie średnio 11 tys. przypadków zachorowań dziennie, co stawia Włochy w europejskiej czołówce zakażeń, ale liczba nowych infekcji systematycznie spada.

Italia jest jednym z krajów UE, które najbardziej opowiadają się za unijną przepustką podróżną, desperacko chcąc ponownie uruchomić swój kluczowy sektor turystyczny, który generuje około 13 procent PKB kraju.

Wcześniej Hiszpania i Francja ogłosiły, że zostaną ponownie otwarte dla międzynarodowych gości z certyfikatami zdrowotnymi obowiązującymi od czerwca. Ponadto Grecja ponownie otworzyła się na Stany Zjednoczone. Poza UE Wielka Brytania ogłosiła, że ​​jej Globalna Grupa Zadaniowa ds. Podróży uruchomiła system „sygnalizacji świetlnej”, który ma pomóc w ponownym otwarciu granic . W marcu podobne kroki podjęła Islandia, ponownie otwierając się dla wszystkich zaszczepionych turystów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *