Nowe oblicze IBB Grand Hotelu Lublinianka   INWESTYCJE

Na zlecenie IBB Grand Hotelu Lublinianka studio TOYA DESIGN opracowała koncepcję modernizacji wnętrz hotelu. Inwestor rozpoczął realizację projektu w ubiegłym roku od modernizacji trzeciego piętra hotelu. Nowe pokoje typu Modern weszły właśnie do oferty hotelu.

Całe ostatnie piętro zostało poddane generalnemu remontowi, obejmującemu renowację korytarzy, pokoi oraz łazienek. – Nowe pokoje typu Modern to odpowiedź IBB Grand Hotel Lublinianka na zapotrzebowanie gości, którzy poszukują wygodnych i nowoczesnych wnętrz oraz lokalizacji w samym centrum Lublina. Dzięki przeprowadzonemu remontowi możemy zaoferować 26 zupełnie nowych pokoi, wyposażonych w szereg udogodnień, takich jak: elektrycznie sterowane okna dachowe z funkcją uchylania, przyciemniania oraz całkowitego zaciemniania, materace o 7 poziomach twardości, Smart TV, klimatyzację czy ogrzewanie podłogowe w łazience – mówi Michał Bienias, dyrektor generalny hotelu.

Projekt modernizacji przygotowany został przez pracownię Toya Design z Poznania i oparty został na jednorodnym motywie graficznym, który stał się podstawą dla rozwiązań strukturalnych i kolorystycznych. Pojawia się jako element graficzny tapet, wykładzin podłogowych, sufitów oraz ścian. Wybór motywu nie był przypadkowy – architekci czerpali inspiracje z miejskich kamienic, a motyw powstał dzięki graficznemu przetworzeniu architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina, wywodzących się jeszcze z renesansu, z tradycji sgraffito.

            Jak opisuje TOYA DESIGN: „Projekt jest jednorodny i spójny formalnie dla całego hotelu, a jednocześnie zindywidualizowany dla poszczególnych wnętrz. Nowoczesna forma jest skonfrontowana z zabytkową tkanką budynku. Ale jej nie przytłacza. Projekt równoważy zasadę powtarzalności ze zróżnicowaniem form i wzorów. Zaskakuje odwagą zestawień wzorów, od maksymalnego kontrastu kolorów po niuanse delikatnych konturów. Różnorodność form wyprowadzona ze wspólnej podstawy, wielokrotnie powtórzona, ale za każdym razem inna, jest czytelna dla odbiorcy i zrozumiała".

IBB Grand Hotel z 72 pokojami działa w zabytkowym budynku z przełomu XIX/XX wieku i jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w centrum Lublina. Hotel Lublinianka uruchomiony został w 1951 r. Na początku XXI wieku przeszedł generalny remont, podczas którego odtworzone architektoniczne detale i przywrócono klasycystyczny klimat.

IBB Hotel Collection to grupa hoteli należąca do Von der Heyden Group i zarządzająca aktualnie dziewięcioma hotelami w Polsce, Niemczech oraz na Malcie. W Polsce do grupy należą też IBB Andersia w Poznaniu i IBB Długi Targ w Gdańsku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *