W lipcu rusza 300-pokojowy AC by Marriott w Krakowie.   INWESTYCJE

W lipcu przy Al. 3 Maja w Krakowie otwarty ma zostać 300-pokojowy hotel AC by Marriott, jeden z największych tej marki na świecie, i jeden z największych w Krakowie. Zaoferuje m.in. 660 m kw. powierzchni konferencyjnej, basen, parking podziemny na samochody i autokary oraz tereny zielone wokół. Inwestorem jest spółka Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele.  


 Hotel, zlokalizowany przy Błoniach Krakowskich, Parku Jordana i stadionu Wisły, zaoferuje pokoje w ośmiu wariantach o powierzchni od 26 m kw. do 110 m kw., w tym 230 pokoi z balkonami lub tarasami oraz największe w Krakowie apartamenty prezydenckie o powierzchni 159 m kw. z tarasem. Łóżka w 12 pokojami będą miały ponad dwa metry długości, co ma zachęcić do wyboru hotelu drużyny sportowe.

Przeszklona hotelowa restauracja o powierzchni ponad 600 m kw. pomieści 300 osób, a letni ogród przy restauracji 100 osób. Dodatkowo w restauracji będzie istniała możliwość wydzielenia stref prywatnych. Hotel zaoferuje również siedem sal konferencyjnych z dostępem do światła naturalnego, o łącznej powierzchni ponad 660 m kw. Obiekt od razu dostosowany został do standardów multimedialnych, posiada zestaw wideokonferencyjny i możliwość transmisji live.

AC by Marriott udostępni też basen, saunę, jacuzzi, strefę fitness oraz możliwość przeprowadzenia zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych. Dla dzieci oddana będzie osobna przestrzeń, posiadająca interaktywne elementy wspomagające rozwój, zabawki i gry sensoryczne oraz ścianki wspinaczkowe – łącznie ponad 25 elementów przeznaczonych dla najmłodszych gości.


            Całość obiektu utrzymana jest w minimalistycznym stylu. Zadbano o detale, które wprowadzić mają przytulny i elegancki klimat. Hotel będzie wypełniony sztuką, która na tle subtelnej kolorystyki ma wysuwać się na pierwszy plan. W całym obiekcie konsekwentnie stosowane są brązy i beże, duża ilość drewna i naturalne ozdoby. Oświetlenie uwydatniać ma wyszukany dobór elementów, tworząc połączenie elegancji, estetyki i komfortu.


            Autorem projektu jest Biuro projektowe B2 Studio z Krakowa. Projekt wnętrz powstał przy współpracy z biurem Tremend. Inwestor, Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele, jako certyfikowany operator Marriott International, w pierwszym kwartale 2022 r. planuje otwarcie w Krakowie pierwszego w Polsce hotelu Tribiute Portfolio sieci Marriott  – Garamond, a na przełomie roku 2022/2023 kolejny hotel z portfolio Marriotta – Renaissance w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Obecnie zarządza już w Krakowie obiektem The Bridge Suites i przygotowuje kolejne inwestycje.
           

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *