Jest najnowsze rozporządzenie. Hotele do 5 czerwca na 50 proc. pokoi   KORONAWIRUS

W "Dzienniku Ustaw" ukazało się właśnie rozporządzenie precyzujące funkcjonowanie hoteli od 8 maja. Będą one mogły działać udostępniając maksymalnie 50 proc. pokoi. Do 14 maja posiłki w obiektach serwowane będą mogły być wyłącznie w formule room service.

Limit obłożenia do 50 proc. obowiązywać ma do 5 czerwca. Rozporządzenie uwalnia także działalność ogródków restauracyjnych od 15 maja, otwarcie restauracji planowane jest zaś od 29 maja.

Od 29 maja otwarte będą mogły zostać sauny i salony masażu, zaś aquaparki i baseny działać będą mogły w reżimie sanitarnym 50 proc. obłożenia.

Pełną treść rozporządzenia pobrać można TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Jest najnowsze rozporządzenie. Hotele do 5 czerwca na 50 proc. pokoi

  1. Wydaje się, że średnio wiedzą co czynią (rząd Polski)
    No zdrowa logikę, jak w hotelu ma dochodzić do zakażeń? Dlaczego dopuszczone będzie tylko 50% obłożenie? Przecież w hotelach i apartamentach, ludzie nawet na korytarzach praktycznie się nie mijają…
    No naprawdę, brak logiki 🙁

  2. Czy są Państwo stanie jasno i jednoznacznie odpowiedzieć , czy to rozporządzenie dotyczy wyłącznie hoteli i innych obiektów posiadających kategoryzacje? Czy wszystkich obiektów noclegowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *