Kolejna fala koronawiusa? -Nie spodziewamy się, mówi minister zdrowia   KORONAWIRUS

- Nie spodziewamy się czwartej fali. Widzimy różne scenariusze, ale dynamika szczepień pod nadzorem pana ministra Michała Dworczyka jest naprawdę satysfakcjonująca i raczej ogromnego ryzyka fali nie widzimy. Musimy się natomiast liczyć z lekkim wzrostem - powiedział dziś w "Radiu Plus" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pytany był, czy powrót dzieci do szkół może spowodować wzrost nowych zachorowań, jednak jak wyjaśnił, choć "z lekkim wzrostem zachorowań musimy się liczyć", to nie spodziewa się kolejnej fali zakażeń. Jak dodał Niedzielski - Jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo tego, że ta liczba wzrośnie, ale w tej chwili mamy zbudowane naturalne bariery przed wirusem. Przypominam o wyszczepieniu nauczycieli, o tym, że ponad 50 proc. obywateli jest już uodpornionych, oczywiście nie tylko ze względu na zaszczepienie, ale też przechorowanie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *