Ireneusz Węgłowski przewodniczącym Rady POT   PERSONALIA

Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusz Węgłowski, został wybrany  na stanowisko przewodniczącego Rady Polskiej Organizacji Turystycznej na 3-letnią kadencję. Zastępcą przewodniczącego została Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora w Wydziale ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

– Powołanie na przewodniczącego Rady POT jest dla mnie dużym zaszczytem. Wierzę, że wiedza i doświadczenie 18-osobowej Rady będzie realnym wsparciem dla zarządu Polskiej Organizacji Turystycznej. To szczególnie istotne, bo znajdujemy się w bezprecedensowym momencie, w czasie pandemii i czeka nas wiele wyzwań związanych z odbudową branży turystycznej i odpowiedniego przygotowania sektora na czas postcovidowy. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że nadrzędnym celem wszelkich działań Rady będzie dbanie o rozwój polskiej turystyki, której poświęciłem całe zawodowe życie – mówi Ireneusz Węgłowski.

Prezes IGHP jako reprezentant branży hotelarskiej został powołany do Rady POT w kwietniu przez wicepremiera Jarosława Gowina. W skład Rady wchodzą też przedstawiciele administracji rządowej, z Andrzejem Gut-Mostowym, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, przedstawiciele jednostek lub ogólnopolskich reprezentacji samorządu terytorialnego, m.in. burmistrzowie Żywca i Ustronia, wójt gminy Gródek nad Dunajcem, Katarzyna Gądek i Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, oraz przedstawiciele samorządu gospodarczego i zawodowego, wśród których poza prezesem IGHP znaleźli się m.in. Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Łukasz Adamowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, i Sebastian Nasiłowski, członek prezydium i skarbnik Polskiej Izby Turystyki.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *