Hotele otwarte, ale tłumów nie ma   ANALIZY I RAPORTY

Chociaż wiele osób spodziewało się tłumów, to pierwszy weekend po otwarciu hoteli upłynął raczej spokojnie. Turyści pojechali na zaplanowane urlopy, ale trudno mówić o oblężeniu kurortów – wynika z analizy portalu nocowanie.pl

Od soboty 8 maja turyści ponownie mogą wynajmować pokoje, jednak obiekty noclegowe działają w reżimie sanitarnym, mogąc udostępniać maksymalnie połowę pokoi, zamknięte są również restauracje, baseny i strefy spa. Taka sytuacja utrzyma się do 5 czerwca, później możliwe są dalsze luzowania. Wszystko będzie jednak zależeć od bieżącej sytuacji epidemiologicznej.
W dzień konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia, która miała miejsce 28 kwietnia, portal Nocowanie.pl odnotował największy ruch użytkowników w ciągu całego miesiąca. To potwierdzenie, że Polacy tylko czekali na pewną informację dotyczącą otwarcia hoteli. Ci, którzy do tego momentu jeszcze się wahali, zyskali potwierdzenie, że ich plany nie zostaną pokrzyżowane. Polacy zaczęli planować “pomajówkę”, a ich zainteresowanie skupiało się głównie na południowych rejonach kraju.
Weekend w maju. 10 najpopularniejszych kierunków
Największym zainteresowaniem turystów cieszą się obiekty noclegowe, które zlokalizowane są na terenie województwa małopolskiego. Na szczycie listy znajduje się Zakopane, za nim Szczawnica (5,6%). Topową trójkę najpopularniejszych weekendowych lokalizacji zamyka Kołobrzeg (3,2%).
Zaskakującym gościem zestawienia popularnych kierunków jest Kraków (3%). W pierwszym roku pandemii turyści wybierali bowiem miejsca położone na uboczu, dalej od miejskich ośrodków. Chętniej wybierano zalesione okolice albo mniej uczęszczane jeziora. Teraz, mając do dyspozycji wolny weekend, Polacy wracają do miast. Za takim wyborem przemawia nie tylko tęsknota, ale też otwarcie muzeów i galerii, które działają od 4 maja. W perspektywie jest powrót ogródków restauracyjnych, a później całej gastronomii. Centra polskich znowu ożyją i łatwiej będzie zaplanować rozrywki w trakcie pobytu.
Inne miasta, które w najbliższy weekend zyskały na popularności, to Karpacz (2,8%), Łeba (2,7%), Świnoujście (2,5%), Kazimierz Dolny (2,4%), Kudowa-Zdrój (2,2%) oraz Sandomierz (2,1%).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *