Nie powstanie (na razie?) sieciowy kompleks hotelowy Marvipolu w Gdańsku. 423 tys. euro kary?   INWESTYCJE

1 maja, zgodnie z umową franczyzową podpisaną z siecią IHG jesienią 2018 r., Marvipol Development miał otworzyć w Gdańsku-Oliwie condohotelowy kompleks Staybridge Suites – Holiday Inn Express z 346 pokojami. Jednak nie rozpoczął budowy, co upoważnia IHG do rozwiązania umowy i naliczenia opłaty w wysokości 432 tys. euro. 

Kompleks przy ul. Grunwaldzkiej składać miał się z 210-pokojowego Holiday Inn Express na niższych piętrach oraz 136-pokojowego aparthotelu Staybridge od siódmego do dziesiątego piętra. Jak informuje Marvipol Development w „Skonsolidowanym Raporcie Rocznym 2020 r.” w rozdziale „Zobowiązania warunkowe”: Zgodnie z postanowieniami umowy Spółka zobowiązała się do zrealizowana budowy i otwarcia działalności hotelowej pod w/w markami do 1 maja 2021 r. Umowy przewidują możliwość rozwiązania umowy przez IHG Hotels Limited wraz z naliczeniem opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Wysokość opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umów wynosi 432 tys. euro. Do dnia sporządzenia niniejszego sprawozdania budowa obiektu nie została rozpoczęta”.

W ocenie zarządu dewelopera pandemia i jej wpływ na zamrożenie akcji kredytowych tego typu inwestycji oraz ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów hotelowych „są racjonalnymi przesłankami stojącymi za nierozpoczęciem realizacji projektu. Zarząd będzie prowadził rozmowy z IHG Hotels Limited w przedmiocie opóźnienia budowy obiektu oraz wpływu stanu epidemii na realizację umów”. Jak informuje spółka, rozważana jest realizacja tego projektu condohotelowego lub sprzedaż nieruchomości, podobnie jak działki w Kołobrzegu, gdzie powstać ma hotel pod marką Mövenpick, na który umowa z Accorem podpisana została w połowie ub.r. W momencie publikacji raportu „w związku z brakiem finansowania bankowego Grupa nie podjęła decyzji o rozpoczęciu ich realizacji”.

Pandemia nie ma wpływu natomiast na prace przy Unique Tower w Warszawie na bliskiej Woli, gdzie działał będzie 5-gwiazdkowy aparthotel pod marką Royal Tulip Apartments sieci Louvre Hotels Group z 318 lokalami zlokalizowanymi na niższych kondygnacjach do 16. piętra w głównej wieży. Rozpoczęcie działalności operacyjnej planowane jest na I półrocze 2022 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *