W ubiegłym roku zawieszono niemal 10 tys. działalności w branży hotelarskiej   ANALIZY I RAPORTY

Tylko w 2020 r. swoją działalność zawiesiło blisko 9,5 tys. przedsiębiorców prowadzących hotele i obiekty noclegowe, z czego niemal 9 tys. to noclegowe obiekty turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania - wynika z informacji zebranych przez wywiadownię gospodarczą Dun&Brandstreet. W porównaniu do 2019 roku był to wzrost o prawie 450 proc.

W pierwszym kwartale 2021 r. zawieszono działalność kolejnych niemal 500 podmiotów, o 50 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Jak podają autorzy raportu w branży usługowej w 2020 roku zanotowano wzrost liczby bankructw o blisko 55 proc., w hotelarstwie i gastronomii o 185 proc.

Branża hotelowa powraca do aktywności

Są i pokrzepiające informacje, wskazujące na to, że rynek powraca do aktywności. Według danych ExpertSender, polskiej firmy wspierającej marki w automatyzacji marketingu opartej na danych, liczba kampanii mailingowych prowadzonych przez firmy z branży turystycznej wraca do normy po załamaniu z minionego roku. Liczba maili wysłanych w kwietniu 2021 w stosunku do kwietnia 2020 wzrosła o ponad 360 proc. Do normy wrócił również współczynnik liczby odbiorców, którzy klikają w linki przesyłane w ofertach mailowych, a nawet przekroczył wartość sprzed pandemii, z początku 2020 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *