Gaz płynny – alternatywa dla właścicieli obiektów na terenach bez dostępu do gazu ziemnego z sieci   MATERIAŁ PARTNERA

Lokalizacja hotelu czy pensjonatu na obszarach typowo wiejskich albo na obrzeżach miasta ma wiele zalet, ale dla właściciela może stanowić problem z dostępem do mediów, np. do sieci gazu ziemnego. W Polsce mamy wiele obszarów, które są pozbawione dostępu do gazu ziemnego albo ich zapotrzebowanie na energię przekracza możliwości przesyłowe istniejącej sieci gazowej. GASPOL ma na to rozwiązanie – instalacja zbiornikowa zasilana gazem płynnym.

Gaz płynny (LPG) zapewnia analogiczny komfort i bezobsługowe użytkowanie podobnie jak gaz ziemny. LPG pozwala również skutecznie walczyć ze smogiem.

Gaz płynny to uniwersalne paliwo, które w branży HoReCa ma zastosowanie do:

  • Ogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń
  • Podgrzewania ciepłej wody użytkowej, w tym na basenach i ośrodkach spa
  • Zasilania kuchni restauracyjnych.

Instalacja gazowa zasilana LPG sprawdza się zarówno przy nowych inwestycjach, jak i w sytuacjach, kiedy konieczna jest wymiana przestarzałych systemów grzewczych. Zbiornik lub park zbiornikowy na paliwo (zbiorniki naziemne lub podziemne) jest instalowany poza budynkiem, na wydzielonej części działki, więc nie ma potrzeby wyodrębniania pomieszczeń na tradycyjną kotłownię i składowanie opału. Ponadto instalacja może być wykonana w takim standardzie, że w przyszłości może służyć do odbioru gazu ziemnego bez konieczności modernizacji instalacji. Zalet instalacji na gaz płynny jest jednak dużo więcej.

Oto kilka powodów, dlaczego warto zainwestować w instalację na gaz płynny, jeżeli prowadzi się biznes w branży HoReCa.

Oszczędność kosztów

Po pierwsze, inwestor może kupić tańszy grunt pod budowę na terenie bez dostępu do gazu ziemnego z sieci, a zyskuje tak samo komfortowe źródło energii jak gaz ziemny. W przypadku, gdy inwestor modernizuje swój obiekt i zdecyduje się na zmianę źródła zasilania z oleju opałowego na gaz płynny, to jego roczne wydatki na paliwo mogą być nawet o 30% niższe. To oznacza, że w niektórych przypadkach inwestycja w wymianę instalacji może się zwrócić już nawet po roku użytkowania. W związku z tym, że instalacja zasilana gazem płynnym jest bezobsługowa, nie jest potrzebny pracownik, który będzie odpowiadał za zaopatrzenie w opał, jego składowanie oraz obsługę instalacji.

Oszczędność czasu

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest całkowicie bezobsługowa. Jeżeli inwestor wybierze telemetryczny sposób rozliczeń, to dostawca zdalnie monitoruje poziom gazu w zbiorniku i informuje klienta o konieczności uzupełnienia paliwa. Faktury są wystawiane w cyklach miesięcznych, zgodnie z faktycznym zużyciem, na podstawie zdalnych odczytów gazomierza. Zdecydowana większość klientów decyduje się na elektroniczne faktury oraz dostęp do portalu klienta, gdzie widzi wszystkie rozliczenia z dostawcą. Oczywiście klient może też wybrać tradycyjną formę rozliczeń – płatność za dostarczony gaz.

Bezpieczeństwo

Gaz płynny jest paliwem przyjaznym środowisku. Nie przyczynia się do powstawania smogu. Dostawca dba o regularne rewizje i przeglądy zbiorników. Zapewnia również 24-godzinny serwis instalacji.

GASPOL działa na polskim rynku gazu płynnego od 30 lat. Budujemy instalacje zbiornikowe LPG i realizujemy dostawy gazu do zbiorników na terenie całej Polski. Zapraszamy po indywidualną wycenę do naszego doradcy.

Dla branży HoReCa GASPOL oferuje również szereg nowoczesnych urządzeń gazowych. Szczególnie polecamy parasole grzewcze, które uprzyjemnią gościom spędzanie czasu na hotelowym tarasie czy w restauracyjnym ogródku; oczyszczacze powietrza i grille gazowe. Pełna oferta urządzeń dostępna jest na stronie: https://sklep.gaspol.pl/

Dane do kontaktu

Agnieszka Szostak

Specjalista ds. Rozwoju Rynku i Sprzedaży GASPOL S.A.

Tel. 606 800 585

E-mail: agnieszka.szostak@gaspol.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *